26 września 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

W sobotę rusza Tatrzański Festiwal Biegowy


W sobotę (27 września) o godzinie 8:00 w centrum Zakopanego nastąpi start Ultramaratonu Tatrzańskiego, którego trasa wiedzie na Wołowiec. Na niedzielę zaplanowano krótszy bieg pasmem Gubałowskim – Tatrzańską Dziesiątkę. W sobotę w godzinach 14 – 18  Parku Miejskim dla wszystkich chętnych odbędą się warsztaty jogi, pilates, fizjoterapii i zdrowego stylu życia.

8955ef1bedf4befc4d82a012816b342d53e33f5201dc6.jpeg

Ultramaraton Tatrzański (sobota, 27 września)

Punkt startu znajduje się na w Parku Miejskim w centrum Zakopanego. Trasa prowadzi Krupówkami, a następnie czarnym szlakiem na szczyt Gubałówki. Stamtąd przebiega czerwonym szlakiem na Butorowy Wierch, po czym sprowadza szlakiem zielonym do Kir. Następnie dalej za zielonymi znakami doprowadza kolejno do Polany Huciska i Polany Chochołowskiej. Przy schronisku następuje zmiana koloru szlaku na żółty, prowadzący na szczyt Grzesia. Na grani trasa biegnie szlakiem niebieskim aż do Wołowca, skąd następuje odwrót i w dalszej kolejności zbieg z przełęczy Zawracie zielonym szlakiem i dnem Doliny Chochołowskiej z powrotem do Kir. Stamtąd Drogą pod Reglami (czarny szlak) doprowadza do wylotu Doliny Białego, by ulicą Grunwaldzką dotrzeć do mety w Parku Miejskim.

Dystans 48 km, przewyższenie 1746 m.

Trasa biegu jest wymagająca technicznie. Trudności: ekspozycja, luźne skały, znaczne przewyższenia, zmienna pogoda.

Start o 8:00

Organizator przewidział na trasie 7 punktów odżywczych: Butorowy Wierch, Kiry, Schronisko PTTK Dolina Chochołowska, pod Wołowcem, Schronisko PTTK Dolina Chochołowska, Kiry.

W przypadku niekorzystnych warunków (śnieg) trasa może zostać zmodyfikowana, o czym organizatorzy poinformują zawodników na odprawie. 
Tatrzańska dziesiątka (niedziela, 28 września)

Miejsce startu znajduje się przy dolnej stacji wyciągu na Harendzie. Trasa wyprowadza na grzbiet Pasma Gubałowskiego, by przed Butorowym Wierchem skręcić w lewo i żółtym szlakiem doprowadzić do centrum miasta. Spod Targu pod Gubałówką Krupówkami doprowadza uczestników do mety w Parku Miejskim.

Dystans 10 km, przewyższenie + 400 m/-350 m

Trasa biegu nie jest wymagająca technicznie. Trudności: znaczne przewyższenia, zmienna pogoda.

Start o 9:30.

Możliwość komentowania została wyłączona.