21 listopada 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

W RIO, 13 finałów konkurencji lekkoatletycznych odbędzie się w godzinach porannych.


iaafrio_1.pngW 2016 roku w Rio, po raz pierwszy od 1988 roku, finały w lekkiej atletyce na Igrzyskach Olimpijskich odbędą się w sesji porannej – taką decyzję podjęła Rada IAAF.

"Zdecydowano się na finały w godzinach porannych na wniosek komitetu olimpijskiego w Rio, wspieranego przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Ma to na celu zapewnienie maksymalnej oglądalności dla lekkoatletyki na Igrzyskach Olimpijskich we wszystkich strefach czasowych" – powiedział Dyrektor ds zawodów IAAF Paul Hardy.

Będzie 13 finałów w godzinach porannych: pięć konkurencji ulicznych (trzy konkurencje chodziarskie i dwa maratony), a także osiem na stadionie. Z tych ośmiu, będzie równy podział między płciami oraz między konkurencjami. Pierwszy finał rano będzie to 10000m kobiet w dniu otwarcia. Mamy oczywiście nadzieję, że będzie to ekscytujący wyścig i nada ton całemu programowi Igrzysk".

hardy.jpg"Przeważyło stanowisko, że czołowi zawodnicy długodystansowi powitają tę zmianę z zadowoleniem, jako, że w ciągu roku większość zawodów ulicznych i krosowych odbywa się w godzinach porannych i oni są do tego przyzwyczajeni. " dodał Hardy. 

Możliwość komentowania została wyłączona.