29 czerwca 2009 Redakcja Bieganie.pl Sport

W Pogoni za Żubrem – wyniki


wpogonizazubrem.jpg


Kraków, 29.06.2009r.

329 biegaczy wyruszyło „W pogoni za żubrem!”


Dobrze przygotowana trasa, intensywne słońce oraz liczne grono widzów przywitały uczestników I Biegu po Puszczy o Puchar Burmistrza Miasta „W pogoni za żubrem”. 329 biegaczy oraz 49 nordic – walkersów zakończyło niedzielne zmagania. Mimo zmęczenia z wielką satysfakcją przekraczali linię mety.

W niedzielę, 28 czerwca, w centrum Niepołomic rozpoczął się „Bieg w pogoni za żubrem”. Całe wydarzenie rozpoczęło się startem honorowym, w którym wziął udział m.in. burmistrz miasta Stanisław Kracik. Biegacze mieli do pokonania odcinek 15 km, a nordic-walkersi 8 km. Trasa z rynku prowadziła na ścieżki Puszczy Niepołomickiej. Tam, drzewa chroniły zawodników przed mocnym słońcem, które przy takim wysiłku nie jest sprzymierzeńcem. Następnie biegacze minęli miejscowości Szarów, Gruszki i Dąbrowę i kierowali się w stronę mety, którą ulokowano między kościołem a Zamkiem Królewskim. Pierwszy zawodnik został przywitany na końcu trasy gromkimi brawami już po 49 minutach i 59 sekundach. Był to reprezentant Ukrainy – Borys Andrzej. Drugie miejsce zdobył jego kolega, Aleksandr Kiptacz, a trzeci przybiegł Grzegorz Czyż. Pierwszą kobietą na mecie była Aleksandra Jachimczyk.

Edward Stawiarz, zasłużony olimpijczyk, chętnie zgadza się na prowadzenie tego typu imprez:

Jest duża potrzeba organizowania takich przedsięwzięć. Bieg „W pogoni za żubrem” organizowany jest po raz pierwszy, a liczba uczestników jest imponująca. Tego typu zawody to nie tylko zachęta zdrowej formy aktywnego wypoczynku, ale również wiele korzyści dla miasta. Samorządy powinny wspierać takie inicjatywy, ponieważ to nie tylko promocja dla miasta, ale również szansa dla okolicznych hoteli, restauracji, sklepów. Co do organizacji to najlepszym podsumowaniem są słowa jednej z uczestniczek, która powiedziała, że to prawdziwie cudna trasa.”

Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal, a po biegu wszyscy uczestnicy mogli odebrać posiłek regeneracyjny, ufundowany przez firmę Bacówka Towary Tradycyjne. Około godziny 15:30 na dziedzińcu Zamku Królewskiego najlepsi stanęli na podium i otrzymali z rąk burmistrza puchary oraz nagrody, które wręczała dyrektor biegu Krystyna Turska. Niedzielne popołudnie zakończyło się pokazem miejscowego klubu karate oraz losowaniem nagród dla zawodników.

Zawodnicy przybyli nie tylko z okolic Krakowa, ale również odleglejszych stron – liczna była grupa nordic-walkersów z Mysłowic „Grzmiące Kije”. Reprezentowany był również Tarnów, Chorzów, Bielsko – Biała, Wrocław czy Zakopane. Co do oceny biegów to zdania były bardzo pozytywne:

Byłem już na wielu zawodach, które wiodły ścieżkami leśnymi, ale te były przygotowane imponująco. Nawet gdyby ktoś się starał to nie dało się zboczyć z trasy – mówi jeden z uczestników.”

Dyrektor biegu, Krystyna Turska, ma nadzieję, że przyszłoroczna edycja zgromadzi jeszcze większą ilość biegaczy i przyznaje, że organizacja wymagała dużego wysiłku, ale przyniosła niezwykłą satysfakcję.

Klasyfikacja generalna:

Bieg na 15km:

Mężczyźni:

1. Borys Andrzej
2. Aleksandr Kiptach
3. Grzegorz Czyż

Kobiety:

1. Aleksandra Jachimczak
2. Mirella Zięcina
3. Sławomira Nędza

Nordic Walkers na 8km:

Mężczyźni:

1. Leszek Mielczarek
2. Arkadiusz Klinke
3. Marek Pauliniak

Kobiety:

1. Bożena Kopeć
2. Małgorzata Obstarczyk
3. Celina Filuś.

W celu uzyskania dalszych informacji proszę o kontakt.

Diana Zdziarska
Tomatoe PR
d.zdziarska@tomatoe.pl
tel.: +48 12 639 58 15
fax.: +48 12 639 58 16

Organizatorzy:
Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice
Krakowski Klub Biegacza Dystans

Współorganizatorzy:
Wójt Gminy Kłaj
Niepołomickie Stowarzyszenie Rowerowe

Możliwość komentowania została wyłączona.