NB 1080v12
 
18 marca 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Volkswagen Ekonomiczna Piątka


Wiosna puka do nas powoli, ale stanowczo. Mizuno jest szczęśliwe, że może zaprosić Was na ciekawy, choć na krótkim dystansie bieg z tradycjami w Poznaniu. To już kolejny rok współpracy Mizuno z Volkswagen Ekonomiczną Piątką, przyłącz się!

IMG 3670a

26 kwietnia 2015 roku odbędzie się jubileuszowa edycja biegu o puchar JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, prof. dr hab. Mariana Goryni "Volkswagen Ekonomiczna Piątka". Będzie to piąta edycja biegu, która zgromadzi na starcie ok. 800 zawodników, w biegu głównym oraz ponad 100 zawodników w zawodach Nordic Walking "Enea Ekonomiczny Marsz na Piatkę"

Podczas obecnej edycji chcemy zaprosić do udziału w biegu nie tylko studentów i osoby związane ze środowiskiem studenckim, lecz wszystkich kochających bieganie. Tuż przed biegiem odbędą się zawody Nordic Walking, które skierowane są dla wszystkich, którzy nie czują się na siłach, aby przebiec dystans 5 km lub zwyczajnie polubili tę formę aktywności.

Volkswagen Ekonomiczna Pi tka start

Obecnie nie ma wielu zawodów Nordic Walking na naszym terenie, stąd Uniwersytet Ekonomiczny chciał wyjść na przeciw osobom, które chciałyby w ten sposób rozpocząć swoją przygodę ze sportem. W trakcie naszych zawodów w dniu 26 kwietnia dystans 5 km można zarówno przebiec w dowolnym dla siebie tempie, mając możliwość osiągnięcia naprawdę bardzo dobrego wyniku (jeden z najszybszych biegów na 5 km w Polsce – rekord biegu wynosi 14:42 min.). Można też ten dystans przejść, mając możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Podczas biegu "Volkswagen Ekonomiczna Piątka" ramię w ramię rywalizować będą Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, profesorowie wielu poznańskich uczelni, olimpijczycy, studenci, osoby niezwiązane ze środowiskiem studenckim jak i osoby będące słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz osoby będące w wieku dojrzałym.

Patronat honorowy nad naszym biegiem objął prezydent Poznania Pan Jacek Jaśkowiak, który już zapowiedział swój start.

IMG 3945a

Początków historii rozgrywania biegów na Uniwersytecie Ekonomicznym, w tym i biegu „Ekonomiczna Piątka” należy upatrywać w latach 80-tych, kiedy to uczelnia zorganizowała Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych, a następnie pierwszy raz w Polsce – Akademickie Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych z inicjatywy wielkiego propagatora sportu Pana Janusza Grzeszczuka. 

Obecnie w na Uniwersytecie Ekonomicznym działa Klub Biegacza (KB UE Poznań) pod przewodnictwem prof. Waldemara Budnera. W klubie działa wielu pracowników oraz studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. 

Skorzystaj z zaproszenia i pobiegnij z nami w gronie przyjaciół. Dystans 5 km może przebiec każdy bez specjalnego, długiego przygotowania. 

Czekamy na Ciebie na starcie!
Termin biegu: 26.04.2015
Start biegu głównego: godz. 12.00
Start zawodów Nordic Walking: godz. 10.30
Trasa: teren wokół Jeziora Maltańskiego
Opłata startowa: 20 zł za bieg, 15 zł za marsz.
Trasa posiada atest: PZLA
Dyrektor zawodów – olimpijczyk: Ateny 2014, Pekin 2008: Rafał Wieruszewski

Zawsze zapewniamy piękna pogodę !
Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl