22 maja 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Usain Bolt wystartuje w Polsce!


Potwierdziły się styczniowe informacje dotyczące startu Usaina Bolta w Polsce. Jak podaje PAP, Jamajczyk 23 sierpnia weźmie udział w 5. Memoriale Kamili Skolimowskiej, który odbędzie się na Stadionie Narodowym. 

3267679757 dd548bcb93 z
fot. friskytuna, Flickr.org

O prowadzonych przez organizatorów Memoriału Kamili Skolimowskiej rozmowach z menadżerem Bolta, po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć na początku tego roku. Wtedy jednak nie było wiadomo czy rozmowy te zakończą się sukcesem. Dziś wiadomo, że doszło do porozumienia i Usaina Bolta zobaczymy w Polsce.

Jak poinformował dziś PAP, sześciokrotny mistrz olimpijski weźmie udział w Memoriale Kamili Skolimowskiej, który 23 sierpnia, po raz pierwszy w historii odbędzie się na Stadionie Narodowym. 

To wspaniała informacja dla wszystkich kibiców w Polsce. Obecność najlepszego aktualnie lekkoatlety świata z pewnością sprawi, że o lekkoatletyce w Polsce znów będzie głośno. 

Oprócz Jamajczyka w biegu na 100 m wystartuje także mistrz świata z Paryża (2003) Kim Collins oraz aktualny halowy mistrz świata z Sopotu w biegu na 60 m Brytyjczyk Richard Kilty.

Interesująco zapowiadają się także pojedynki najlepszych polskich lekkoatletów z ich zagranicznymi rywalami. W pchnięciu kulą mężczyzn zobaczymy Tomasza Majewskiego oraz jego odwiecznego rywala Christiana Cantwella, w rzucie młotem kibice będą podziwiać wicemistrzynię olimpijską oraz świata Anitę Włodarczyk jak również mistrzynię olimpijską z Londynu Tatianę Łysenko, natomiast w pojedynku najlepszych młociarzy zmierzą się Paweł Fajdek oraz Krisztian Pars z Węgier. Z kolei wśród najlepszych dyskoboli konkurować będą Piotr Małachowski i Robert Harting.

Bilety na to wydarzenie w wysokości od 39 do 199 zł (do 22 czerwca lub do wyczerpania puli promocyjnych biletów obowiązuje 15% promocja) można nabyć na stronie: http://www.memorialkamili.pl/bilety

Organizatorem memoriału jest Fundacja Kamili Skolimowskiej, której celem statutowym jest pielęgnowanie pamięci o naszej najmłodszej mistrzyni olimpijskiej, która zmarła 18 lutego 2009 roku.

Źródło: memorialkamili.pl, PAP