New Balance 1080v12
 
9 kwietnia 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Tylko miesiąc do startu!


Uwierzysz, że do wielkiego, jednoczesnego startu w 35 różnych lokalizacjach na całym świecie zostało już mniej niż 30 dni? Z tej okazji porozmawialiśmy z międzynarodowym dyrektorem sportowym wydarzenia Colinem Jacksonem, który z zaangażowaniem promuje Wings for Life World Run już od czasu zakończenia edycji 2014. 
  

unnamed

Czego najbardziej nie możesz się doczekać, jeśli chodzi o tegoroczny bieg? 
Na myśl o 3 maja najbardziej ekscytuje mnie możliwość zobaczenia na starcie ludzi z całego świata, ich ekscytacji i lekkiego poddenerwowania jednocześnie. Będę wtedy w "Global Race Control" (centrali biegu) w austriackiej miejscowości Spielberg, czyli obejrzę start niemal w każdej lokalizacji. To coś naprawdę wyjątkowego! 

Czego mogą spodziewać się biegacze w 2015 roku? 

Do ekipy koordynującej bieg na całym świecie dołączyły kolejne wspaniałe osoby, dzięki czemu będzie to jeszcze lepsze i przyjemniejsze doświadczenie. Dodatkowo wystartuje większa liczba biegaczy i zawodników na wózkach, reprezentujących szersze kategorie wiekowe.  

Jak biegacze mogą się przygotować do tak wyjątkowego biegu? 

Skupcie się na dobrej zabawie i głównym powodzie, dla którego biegniecie, i to zdecydowanie wystarczy. Warto znaleźć sobie partnera do biegania – na przykład przyjaciela – lub stworzyć całą drużynę. W dobrym towarzystwie ucieczka przed Samochodem Pościgowym to czysta przyjemność. W grupie siła! Powodzenia!

unnamed 1

5 superważnych rzeczy do zapamiętania niezależnie od położenia geograficznego

1. Zamelduj się na starcie, z prawidłowo przyczepionym numerem startowym, co najmniej 30 minut przed rozpoczęciem biegu.  
Aby start przebiegł bez przeszkód na całym świecie, każdy musi być na swoim miejscu, kiedy w Polsce wybije 13:00. 

2. Zmniejsz intensywność treningów. 
W tygodniu poprzedzającym wydarzenie zrezygnuj z biegów długodystansowych i wycieńczających sesji treningowych. Pozwól swojemu ciału odpocząć. Wciąż możesz zaliczać krótsze, łatwiejsze biegi, ale nie próbuj bić żadnych rekordów – poczekaj z tym do 3 maja.  

3. Dzień wcześniej pamiętaj o posiłku bogatym w węglowodany. 
Wcześniejsze spożywanie węglowodanów pozwoli Twojemu organizmowi zrobić zapasy glikogenu w mięśniach i wątrobie, co zapewni Ci energię potrzebną w trakcie długiego biegu. Najłatwiej sięgnąć po makarony, ale tortille, owsianki, chleb, naleśniki, gofry, bajgle, jogurty i soki to doskonałe, lekkostrawne alternatywy. Sprawdzą się także banany. Inne owoce mogą zawierać za dużo błonnika i w efekcie wywołać ból brzucha w trakcie biegu.  

4. Wyśpij się 
Spróbuj położyć się wcześniej w wieczór poprzedzający bieg, a najlepiej zadbaj o porządny sen przez DWIE noce z rzędu. 

5. Wypierz swój zestaw do biegania 
Upewnij się, że twoja odzież pochłania pot i wcześniej przetestuj cały ekwipunek co najmniej kilka razy – ostatnie czego chcesz podczas bicia własnego rekordu to uwierające szwy lub obcierające buty. Trzymaj się tego, co znasz i kochasz.

Odbiór pakietów startowych

1. Miejsce i godziny odbioru pakietów startowych: Pakiety startowe będzie można odebrać w Biurze Zawodów zlokalizowanym na poznańskiej Malcie (camping Malta). Biuro będzie otwarte 2 maja (sobota) w godzinach 10:00 – 21:00 oraz w dniu biegu 3 maja (niedziela) w godzinach 8:00 – 11:00. Nie odkładajcie odbioru pakietu na ostatnią chwilę, by uniknąć kolejek. 

2. Co musisz mieć ze sobą przy odbiorze: Nie zapomnij wziąć ze sobą dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego Twoją tożsamość oraz potwierdzenia dokonania przelewu opłaty startowej. 

3. Jeśli nie możesz odebrać osobiście pakietu startowego, przekaż upoważnienie wraz z kserokopią swojego dowodu osobistego oraz oświadczeniem uczestnika (dostępne na stronie) znajomym, którzy zrobią to za Ciebie. Jeśli masz pytania dot. odbioru pakietu skontaktuj się z nami: http://www.wingsforlifeworldrun.com/pl/pl/kontakt/.

Co dla ciebie przygotowaliśmy

1. Pakiet startowy a w nim m.in.: numer startowy z czipem oraz pamiątkowa bawełniana koszulka, podręczny ręcznik biegacza, frotka od Pumy, napoje oraz kupon na posiłek regeneracyjny. 

2. Depozyty, przebieralnie, prysznice i toalety dostępne w miasteczku biegacza. 

3. Na trasie biegu będą punkty żywieniowe w odstępach ok 5 km, wyposażone w napoje (woda, napoje izotoniczne, Red Bull) oraz banany i czekolada.  

4. Kiedy zakończysz swój bieg (zostaniesz wyprzedzony przez metę) – wrócisz do miasteczka startowego autobusem. Autobusy będą na Ciebie czekać co 5 km.  

5. Po powrocie do miasteczka startowego z radością wręczymy Ci pamiątkowy medal. Będzie czekać na Ciebie tez posiłek przygotowany przez Partnerów Imprezy: Barilla, Fit&Easy. 

Zaproś rodzinę i znajomych na linię startu

Zaproś swoją rodzinę i przyjaciół do przyłączenia się i kibicowania na miejscu imprezy – będzie tam transmisja biegu na żywo – która pozwoli śledzić wyczyny uczestników podczas czekania na zwycięzcę! Na miejscu będą z nami Krzysztof Łoniewski i Paweł Januszewski, którzy razem z Dyrektorem Sportowym Adamem Kleinem będą na bieżąco komentować przebieg biegu w Polsce i na świecie!