18 kwietnia 2009 Redakcja Bieganie.pl Sport

Tygrys motywował zawodników w Warszawie

W Warszawie, w deszczu, odbył sie pierwszy Bieg Dookoła Zoo. Impreza przyciągnęła na start 500 zawodników. Zawodników byłoby pewnie więcej, gdyby nie limit, jaki ustalony został przez organizatora.

Jedną z niezwykłych atrakcji (poza samym miejscem) był 11 miesięczny tygrys, który przechadzał się wśród zawodników w trakcie biegu i czasami dołączał się do biegnących, podnosząc emocje jeszcze bardziej.

Tygrys rusza w pogoń za Marcinem Kuflem z ENTRE.PL Teamu

Opiekun ma spore problemy, żeby wyhamować ciągnącego tygrysa

Jest to młody kot, którego nie chciała wykarmić jego tygrysia mama, a którym zajęła się suczka, owczarek niemiecki, która towarzyszyła tygrosowi w dzisiejszym spacerze.

Jeśli chodzi o stricte sportowe emocje, wśród mężczyn wygrał Damian Witkowski przed Maćkiem Badurkiem i Krzysztofem Bartkiewiczem. Damian szykuje się do Mistrzostw Polski na 10km w Kędzierzynie Koźlu, które odbędą się 2 maja oraz do młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Wśród Pań zwyciężyła Anna Jakubczak przed Dominiką Stawczyk i Iloną Banaszek. Anna Jakubczak to reprezentantka Polski, olimpijka, biegająca do tej pory na dystansie 1500m, która jednak od tego sezonu wyrażnie się przedłuża i ostatnio startowała już w Półmaratonie Warszawskim.