31 maja 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Trójkowo-Sportowy Dzień Dziecka – IMPREZA ODWOŁANA –


IMPREZA ODWOŁANA

Zawody biegowe, spotkania ze sportowcami, występy beatboxerów, show na bębnach footballowych, zagadki literackie –  to tylko część atrakcji, jakie czekają  na dzieci w warszawskim parku Agrykola podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka – Trójkowo-Sportowo, organizowanej 1 czerwca przez FUNdację BIEGanie i radiową Trójkę.

trojkowo sportowo bigTrójkowo-Sportowo będzie wyjątkowym połączeniem zawodów biegowych i występów artystycznych. Zaczynamy o godzinie 10:00. Wtedy na scenie pojawią się Patryk Matela i Michał Górczyński  – beatboxerzy i performerzy. Artyści przygotują sportowe zagadki dotyczące różnych dyscyplin sportu – biegania,  rzutu oszczepem, karate, koszykówki, boksu, kolarstwa, pływania, szachów i piłki nożnej. W pierwszej godzinie będą także zagadki literackie z bajkopisarzem Grzegorzem Kasdepke.

Po takiej rozgrzewce w etniczną podróż po świecie tropem dyscyplin sportowych zabierze dzieci Sambor Dudziński, muzyk-multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor. Artysta zagra mini koncert i zaprezentuje własnoręcznie wymyślone i zrobione instrumenty. Na scenie pojawi się też sportowy gość specjalny – były piłkarz, reprezentant Polski Cezary Kucharski.

Emocji nie zabraknie także w kolejnych dwóch godzinach. Ryszard Bazarnik i Iza Kowalewska – występujący na całym świecie artyści, zagrają koncert m.in. na pojemnikach do lodów gałkowych i bębnach footballowych. Będą też warsztaty rytmów meczowych granych przez kibiców z różnych krajów świata.

W  imprezie weźmie udział również Stefan Śmietański – mistrz nauki mowy ptaków, ze swoim gwarkiem z warszawskiej Pragi, który… potrafi śpiewać i mówić wierszem!

To część artystyczna. Równolegle odbywać się będą nietypowe zawody biegowe. O godzinie 10:30 zaplanowany jest pierwszy bieg – na dystansie 33 m. Godzinę później będą do pokonania 333 m, a następnie sztafeta 3x300m. Kulminacją imprezy będzie pierwszy trójkowy bieg m.in. wokół siedziby radia – Waterrr Sport Run 2012.  Start o godz. 13:33.

Impreza będzie trwała między 10 a 14, ale prosimy o przybycie już o 9, aby przygotować się do zawodów sportowych.

Dzień Dziecka Trójkowo-Sportowo poprowadzą Katarzyna Stoparczyk, dziennikarka Trójki, m.in. prowadząca popularną audycję dla dzieci – „Zagadkowa niedziela”, Krzysztof  Łoniewski, sportowy dziennikarz Trójki oraz Paweł Januszewski, prezes FUNdacji BIEGanie, były lekkoatleta, mistrz Europy w biegu na 400 m ppł, olimpijczyk.

medale_trojkowo.jpgTakie medale przygotowaliśmy dla osób, które ukończą Waterrr Sport Run na imprezie Trójkowo Sportowo.