21 lipca 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Triathlon ponownie zawita do Siedlec


W sobotę, 27 sierpnia nad siedleckim Zalewem odbędzie się druga edycja Triathlonu Siedleckiego. Zawody skierowane są głównie dla amatorów, ale mocniejsi zawodnicy na pewno znajdą na trasie godnych rywali. 

II Triathlon Siedlecki to impreza, która ma szansę na stałe wpisać się do sportowego kalendarza miasta i regionu. Względem zeszłego roku wprowadzono kilka istotnych zmian mających na celu zwiększenie atrakcyjności zawodów.

S2

Przede wszystkim zastosowany będzie elektroniczny pomiar czasu, prowadzony przez wyspecjalizowaną firmę. System oparty jest na tzw. chipach aktywnych, które praktycznie eliminują możliwość pomyłki – mówi Paweł Zapałowski, wiceprezes stowarzyszenia Leniwce.pl. Poza tym wydłużymy pętlę rowerową, tak aby zawodnicy na 10 kilometrowym etapie mieli do pokonania 3, maksymalnie 4 okrążenia – dodaje.

Zmagania sportowe przeprowadzone zostaną na dwóch dystansach. Młodzież poniżej 18 roku życia zmierzy się z 100m pływania, 3km jazdy rowerem i 1km biegu. Pełnoletni zawodnicy będą mieli do pokonania 400m w wodzie, 10km rowerem i 3km biegania. Trasa zawodów dostosowana jest do rowerów typu MTB.

S3

Zapisy prowadzone są na oficjalnej stronie zawodów www.triathlon.leniwce.pl, wpisowe do końca lipca wynosi tylko 20zł. Na stronie znaleźć można także wszystkie inne informacje oraz regulamin.

Warto dodać, że na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody a wśród wszystkich uczestników przeprowadzona zostanie loteria z równie ciekawymi fantami.

www.triathlon.leniwce.pl

REJESTRACJA

REGULAMIN

 

Możliwość komentowania została wyłączona.