7 listopada 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Triada – Zimowy i w dodatku etapowy 21-22 stycznia


Bieganie etapowe to coś więcej niż zwykłe bieganie. To przygoda. Od samego początku projektu pod nazwą TRIADA staramy się rozwijać idee biegu etapowego. 21-22 stycznia rusza pierwsza zimowa edycja, a specjalnie dla czytelników bieganie.pl mamy do rozlosowania 1 pakiet na wybrany dystans.


zima_bieganie_pl_1140x200.png

Krościenko nad Dunajcem to jedna z niewielu miejscowości w Polsce położona u stóp trzech pasm górskich. W sobotę rano biegamy w Gorcach, wieczorem w Pieninach, a w niedziele rano ostatni etap po szlakach Beskidu Sądeckiego. Uczestnicy mogą wybrać, w którym paśmie chcą pobiec lub "zaliczyć" wszystkie trzy, zdobywając tym samym całą TRIADĘ.

Pod względem logistycznym sprawa wygląda bardzo prosto. Każdy start i meta znajdują się w Krościenku nad Dunajcem. Nie ma potrzeby dojeżdżania autobusem czy czekania na innych uczestników. Zaraz po biegu, można odpocząć i szykować się do kolejnego etapu. Kolejnym specyficznym dla biegu etapowego elementem jest przygotowanie przedstartowe. Wyobraźcie sobie, że właśnie kończycie pierwszy etap. Wszystko macie mokre po deszczu/śniegu, a kolejny start za kilka godzin. Być może pojawiły się obtarcia i trzeba szybko reagować. Przed wyjazdem musicie przemyśleć każdy scenariusz! Na pewno przyda się dodatkowy strój, buty czy właśnie plastry, opatrunki na obtarcia. Bez tych elementów ukończenie całej TRIADY może być trudne. Formuła biegu etapowego to również niesamowita integracja z innymi uczestnikami, z którymi wspólnie przebywamy i rywalizujemy przez cały weekend.
gorce.jpg
fot. Piotr Pytlak – www.mp.pr.radom.pl

Pod względem sportowym jest to specyficzny wysiłek. Po każdym etapie w nogach kumuluje się zmęczenie. Ostatni etap biegany "na zakwasach" to duże wyzwanie. Ważna jest dobra strategia i odpowiednie gospodarowanie siłami. Finisherami TRIADY są tylko osoby, które ukończą wszystkie trzy dystanse i tylko Ci zawodnicy i zawodniczki otrzymają na koniec rywalizacji medale/trofea. Ukończenie nawet 2 etapów nie oznacza ukończenia triady!


FACEBOOK
Strona internetowa

Aby wziąć udział w losowaniu należy do 12 listopada zrobić następujące czynności:

1. Wypełnij formularz>>>

Trasy_Triada_zimowa__1_.jpg

Możliwość komentowania została wyłączona.