New Balance 1080v12
 
14 sierpnia 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Trenuj i ciesz się z biegania… jak Bolt


Usain Bolt to sześciokrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich, to najszybszy człowiek świata. To także przemiły Jamajczyk uwielbiający szybkie samochody, dobrą muzykę i kochający swą rodzinną wyspę – Jamajkę. Najnowsza kolekcja biegowa marki PUMA powstała właśnie dzięki współpracy Bolta i córki Boba Marleya. 

Jesienna kolekcja biegowa PUMA to przede wszystkim żywe kolory, silne kontrasty i najnowsze technologie. To widoczna inspiracja Jamajką – gorącą wyspą, na której ludzie są radośni, uśmiechnięcie i piekielnie szybcy. To propozycja dla ludzi młodych duchem, którzy cieszą się sportem, odnajdując w nim coś więcej niż pot i łzy. To doskonały sposób na poprawę nastroju i motywację do regularnej aktywności fizycznej.

 01 1408 02 1408 03 1408 
04 1408  05 1408  06 1408 

PUMA pozostaje wierna doskonale przyjętej na całym świecie linii PUMA FAAS (FAAS na Jamajce znaczy „szybko”). Linia powiększa się jednak o nowe modele, w tym PUMA FAAS 350 Stability Racer – but okrzyknięty debiutem roku według amerykańskiego magazynu Runner’s World. 

Buty PUMA FAAS posiadają różny stopień amortyzacji – od FAAS 200 (najlżejszych i przeznaczonych dla lekkich, zaawansowanych biegaczy, głównie na szybkie treningi i zawody biegowe na dystansach do 5 km) po FAAS 900 stworzonych dla troszkę cięższych oraz tych, którzy na treningach pokonują nawet kilkadziesiąt kilometrów. 

Faas 200 NU Jam
But startowy oraz do szybkich treningów dla zaawansowanych biegaczy

waga: 177 g

jesien_01.jpgNajlżejszy model z serii Faas. Dzięki niemu możesz być szybki jak Usain Bolt. FAAS 200 to idealny wybór na bardzo szybkie treningi oraz na zawody biegowe. But jest niezwykle dynamiczny dzięki łatwo odkształcalnej i elastycznej, innowacyjnej piance FAAS. W stosunku do modelu z kolekcji wiosna/lato modyfikacji uległa cholewka, stając się jednocześnie bardziej przewiewną. Model dostępny w kolorystce jamajskiej. Polecany od 1 km do maratonu (w zależności od stopnia zaawansowania).

Faas 250 NM2

But startowy, treningowo-startowy
waga: 196 g
jesien_02.jpgFAAS 250 to idealny but do szybkich treningów i startów w zawodach biegowych. Użycie specjalistycznej lżejszej od tradycyjnej pianki Eva spowodowało zmniejszenie wagi buta. Siateczkowata cholewka sprawia, że stopa jest bardzo dobrze wentylowana, but dokonale sprawdza się w wysokich temperaturach. Polecany na dystansach od 5km do półmaratonu. Dla zaawansowanych to także dobry wybór na maraton.

Faas 250 NM2
But startowy, treningowo-startowy
waga: 196 g
jesien_03.jpgFAAS 250 to idealny but do szybkich treningów i startów w zawodach biegowych. Użycie specjalistycznej lżejszej od tradycyjnej pianki Eva spowodowało zmniejszenie wagi buta. Siateczkowata cholewka sprawia, że stopa jest bardzo dobrze wentylowana, but dokonale sprawdza się w wysokich temperaturach. Polecany na dystansach od 5km do półmaratonu. Dla zaawansowanych to także dobry wybór na maraton.

Faas 250 NM2 Wn’s
But startowy, treningowo-startowy dla kobiet
waga: 163 g
jesien_01.jpg

FAAS 250 to idealny but do szybkich treningów i startów w zawodach biegowych. Użycie specjalistycznej lżejszej od tradycyjnej pianki Eva spowodowało zmniejszenie wagi buta. Siateczkowata cholewka sprawia, że stopa jest bardzo dobrze wentylowana, but dokonale sprawdza się w wysokich temperaturach. Polecany na dystansach od 5km do półmaratonu. Dla zaawansowanych to także dobry wybór na maraton.  

Faas 300 Jam II
But treningowy, treningowo-startowy
waga: 204 g

jesien_05.jpgMinimalistyczne podejście do projektowania tego buta widoczne jest na pierwszy rzut oka. Użyto tylko niezbędnych komponentów, by Faas 300 stał się pociskiem:) Specjalnie zaprojektowane wcięcia w podeszwie zapewniają stabilizację stopy, podeszwa jest giętka w miejscach naturalnego zginania się stopy, a jej kołyskowaty kształt pozwala na bieganie naturalnym rytmem.  Lifestylowy wygląd sprawa, że but wyróznia się pośród obuwia biegowego – jest po prostu bardzo ładny. Wersja ze skórzanymi wstawkami.
jesien_06.jpgFaas 350 Stability Racer
But treningowy, treningowo-startowy
waga: 243 g

W kolekcji jesień/zima FAAS 350 pojawia się jako nowość i od razu zostaje wybrany debiutem roku wg. Runners World. But przeznaczony dla lekkie pronatora, który szuka butów o niskim profilu. Nadaje się zarówno jako but treningowy, jak i do startów nawet na dystansie maratońskim. 

Faas 350 Stability Racer
But treningowy, treningowo-startowy
waga: 243 g
jesien_07.jpg

W kolekcji jesień/zima FAAS 350 pojawia się jako nowość i od razu zostaje wybrany debiutem roku wg. Runners World. But przeznaczony dla lekkie pronatora, który szuka butów o niskim profilu. Nadaje się zarówno jako but treningowy, jak i do startów nawet na dystansie maratońskim. 

jesien_08.jpgFaas 350 Stability Racer Wn’s
But treningowy, treningowo-startowy
waga: 204 g

W kolekcji jesień/zima FAAS 350 pojawia się jako nowość i od razu zostaje wybrany debiutem roku wg. Runners World. But przeznaczony dla lekkie pronatora, który szuka butów o niskim profilu. Nadaje się zarówno jako but treningowy, jak i do startów nawet na dystansie maratońskim. 

Faas 300
But treningowy, treningowo-startowy
waga: 204 g
jesien_09.jpgFaas 300 to but treningowy, który bez problemu możesz ubrać na zawody biegowe. Oryginalny wygląd sprawia, że wyróżnisz się na ulicy. Bieganie nie musi być "czarno-białe" zatem model ten oferowany jest w szerokiej kamie kolorów.
Faas 300
treningowy, treningowo-startowy
waga: 204 g

jesien_10.jpgMinimalistyczne podejście do projektowania tego buta widoczne jest na pierwszy rzut oka. Użyto tylko niezbędnych komponentów, by Faas 300 stał się pociskiem:) Specjalnie zaprojektowane wcięcia w podeszwie zapewniają stabilizację stopy, podeszwa jest giętka w miejscach naturalnego zginania się stopy, a jej kołyskowaty kształt pozwala na bieganie naturalnym rytmem.  Lifestylowy wygląd sprawa, że but wyróznia się pośród obuwia biegowego – jest po prostu bardzo ładny. Bieganie nie musi być "czarno-białe" dlatego ten model oferowany jest w szerokiej gamie kolorów.

Faas 300 Wn’s
But treningowy, treningowo-startowy dla kobiet
waga: 164 g

jesien_11.jpgMinimalistyczne podejście do projektowania tego buta widoczne jest na pierwszy rzut oka. Użyto tylko niezbędnych komponentów, by Faas 300 stał się pociskiem:) Specjalnie zaprojektowane wcięcia w podeszwie zapewniają stabilizację stopy, podeszwa jest giętka w miejscach naturalnego zginania się stopy, a jej kołyskowaty kształt pozwala na bieganie naturalnym rytmem.  Lifestylowy wygląd sprawa, że but wyróznia się pośród obuwia biegowego – jest po prostu bardzo ładny. Bieganie nie musi być "czarno-białe" dlatego ten model oferowany jest w szerokiej gamie kolorów.

Faas 300 Wn’s
But treningowy, treningowo-startowy dla kobiet
waga: 164 g

jesien_12.jpgMinimalistyczne podejście do projektowania tego buta widoczne jest na pierwszy rzut oka. Użyto tylko niezbędnych komponentów, by Faas 300 stał się pociskiem:) Specjalnie zaprojektowane wcięcia w podeszwie zapewniają stabilizację stopy, podeszwa jest giętka w miejscach naturalnego zginania się stopy, a jej kołyskowaty kształt pozwala na bieganie naturalnym rytmem.  Lifestylowy wygląd sprawa, że but wyróznia się pośród obuwia biegowego – jest po prostu bardzo ładny. Bieganie nie musi być "czarno-białe" dlatego ten model oferowany jest w szerokiej gamie kolorów.
Faas 500
But treningowy
waga: 252 g

jesien_13.jpgSpecjalistyczny but treningowy Faas 500 idealnie nadaje się do długich, ale także szybkich treningów na każdej nawierzchni oraz na bieżni mechanicznej. Spokojnie zabrać go można również na zawody z dystansem maratońskim włącznie. FAAS 500 był jednym z najchętniej nagradzanych modeli buta biegowego w 2011 roku.
jesien_14.jpgFaas 500
But treningowy
waga: 252 g

Specjalistyczny but treningowy Faas 500 idealnie nadaje się do długich, ale także szybkich treningów na każdej nawierzchni oraz na bieżni mechanicznej. Spokojnie zabrać go można również na zawody z dystansem maratońskim włącznie. FAAS 500 był jednym z najchętniej nagradzanych modeli buta biegowego w 2011 roku.

Faas 500 Wn’s
But treningowy dla kobiet
waga: 202 g

jesien_15.jpgSpecjalistyczny but treningowy Faas 500 idealnie nadaje się do długich, ale także szybkich treningów na każdej nawierzchni oraz na bieżni mechanicznej. Spokojnie zabrać go można również na zawody z dystansem maratońskim włącznie. FAAS 500 był jednym z najchętniej nagradzanych modeli buta biegowego w 2011 roku.

jesien_16.jpgFaas 550 NM
But treningowy
waga: 272 g
Nowość z serii FAAS. Blisko spokrewniony z modelem FAAS 500 but treningowy z jeszcze większą ilością amortyzacji dla osób z neutralnym sklepieniem stopy. 
Faas 900 Cushion
But treningowy

waga: 294 g

jesien_17.jpgKolejna nowość z serii FAAS. Najbardziej amortyzowany model dostępny w kolekcji jesień/zima. Mimo, dużej ilości amortyzacji, która zadowoli nawet największych zwolenników miękkości waga buta została utrzymana poniżej 300 g. Nowy system budowy cholewki zwiększa wentylacje stóp podczas treningów.

jesien_18.jpgFaas 900 Cushion
But treningowy

waga: 294 g

Kolejna nowość z serii FAAS. Najbardziej amortyzowany model dostępny w kolekcji jesień/zima. Mimo, dużej ilości amortyzacji, która zadowoli nawet największych zwolenników miękkości waga buta została utrzymana poniżej 300 g. Nowy system budowy cholewki zwiększa wentylacje stóp podczas treningów.

Faas 350 Jam
But treningowy, treningowo-startowy
waga: 243 g

jesien_19.jpgW kolekcji jesień/zima FAAS 350 pojawia się jako nowość i od razu zostaje wybrany debiutem roku wg. Runners World. But przeznaczony dla lekkie pronatora, który szuka butów o niskim profilu. Nadaje się zarówno jako but treningowy, jak i do startów nawet na dystansie maratońskim. 
SKLEPY FIRMOWE PUMA: Białystok: C.H. ALFA, Bydgoszcz: C.H. FOCUS MALL, Częstochowa: GALERIA JURAJSKA, Gdynia: C.H. KLIF, Gliwice: C.H. FORUM, Gorzów Wlkp.: GALERIA ASKANA, Kielce: GALERIA ECHO, Koszalin: C.H. ATRIUM, Kraków: GALERIA KAZIMIERZ, C.H. BONARKA, Łódź: GALERIA ŁÓDZKA, C.H. MANUFAKTURA, C.H. POTR ŁÓDŹ, Warszawa/Marki: C.H. MARKI M1, Olsztyn: C.H. ALFA, Opole: C.H. KAROLINKA, Ostrołęka: SKLEP PUMA, Piotrków Trybunalski: C.H. FOCUS MALL, Płock: GALERIA WISŁA, Poznań: C.H. PLAZA, GALERIA MALTA, Radom: GALERIA SŁONECZNA, Rzeszów: C.H. MILLENIUM HALL, Wrocław: C.H. PASAŻ GRUNWALDZKI, Zakopane: SKLEP PUMA, Zielona Góra: C.H. FOCUS MALL.