utmb
28 sierpnia 2024 Karolina Obstój Trail running

UTMB – program zawodów, transmisja i starty Polaków

Przed nami trzy najważniejsze, finałowe biegi na festiwalu UTMB: OCC, CCC i tytułowy UTMB. Poniżej przedstawiamy terminarz biegów z wyszczególnieniem startów Polaków, którzy uplasowali się w czołowej stawce. O pozostałych faworytach możecie przeczytać w opublikowanym już artykule, a pełną listę czołowych zawodników znajdziecie tutaj.

Czwartek, 29 sierpnia

8:15 – start OCC, 57 km i +3500 / -3340 m przewyższenia

• Wśród faworytów nie ma Polaków.

Piątek, 30 sierpnia

9:00 – start CCC, 101 km i +6060 / -6240 m przewyższenia

• Zawodnikiem z Polski z najwyższą liczbą punktów UTMB Index jest Andrzej Witek, który plasuje się na 9. miejscu na liście faworytów. Będzie to drugi start Andrzeja na festiwalu UTMB, w zeszłym roku startował na OCC i zajął 18. miejsce.
  • Pozostałymi, wysoko punktowanymi zawodnikami są Michał Rajca, Paweł Czerniak, Michał Królewicz i Aleksander Badowski.
  • Na 13. pozycji wśród faworytek plasuje się Martyna Młynarczyk. Pierwszy raz na festiwalu UTMB, Martyna startowała w 2019 r. na biegu OCC i wówczas nie ukończyła zawodów. Miejsce za Martyną plasuje się Katarzyna Wilk, która startowała na CCC w zeszłym roku i zajęła 15. miejsce z czasem 13:55:44.

18:00 – start UTMB, 176 km i +/- 9900 m przewyższenia

• Na pętli wokół Mont Blanc wystartuje ponownie Katarzyna Solińska, która w UTMB startowała już dwukrotnie: w 2022 r., kiedy zajęła 18. miejsce z czasem 30:35:13 i w zeszłym roku wywalczyła świetną 6. pozycję z wynikiem 25:20:23. Pierwszy raz z UTMB zmierzy się Małgorzata Moczulska.
  • Kolejny raz na UTMB powalczy Kamil Leśniak, który swój najlepszy występ na tych zawodach odnotował w 2022 r., kiedy do mety dobiegł z wynikiem 23:35:26, zajmując 24. miejsce. W zeszłym roku dobiegł na 29. pozycji z czasem 24:10:33. Drugi raz z UTMB zmierzy się Michał Jurek. Wystartuje także Marcin Świerc, zwycięzca TDS w 2018 r.

Na wszystkich trzech biegach będzie prowadzona transmisja live. Wyniki będzie można śledzić tutaj. Po kliknięciu w ten link, pojawi się także okno z transmisją.