5 września 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

TomTom Pacemaker na 35. Maraton Warszawski


negative1
negative2
negative3
negative41

To trzecia część naszego tryptyku poświęconego strategii "Negative Split" w maratonie. W drugiej proponowaliśmy wam konkretne strategie oraz złożyliśmy ofertę do biegaczy – zapłacimy po 200 zł 10 biegaczom, którzy nie zrobią życiówki biegnąc naszą strategią. Ale teraz idziemy dalej.

Na najbliższym Maratonie Warszawskim organizujemy PIĘĆ GRUP z pacemakerami którzy będą prowadzili dokładnie wg strategii Negative Split.

W przypadku pacemakerów oficjalnie namaszczanych przez organizatorów imprez, jest zazwyczaj jeden problem, właśnie problem strategii. Dlaczego? Bo pacemaker wie, że w prawdzie w jego grupie wszyscy mają jeden cel ale są to ludzie zupełnie różni. Nasłuchali się z różnych źródeł jak należy biec maraton: jeden słyszał, żeby zacząć mocno, drugi, że cały czas równo a jeszcze inny słyszał, że trzeba zacząć wolniej. Wszystkim się nie dogodzi, więc zazwyczaj pacemaker wybiera średnio dobrą strategię równego tempa.

My wychodzimy do was "przed szereg" i mówimy: Dajemy wam pięciu pacemakerów, którzy pobiegną wg najlepszej wg nas na świecie strategii ułożonej wg idei "Negative Split". Już dzisiaj możecie dokładnie zapoznać się jakie tempa będzie utrzymywał pacemaker na każdym kilometrze. (odsyłamy do artykułu)

Zapraszamy na: 3h00, 3h20, 3h40, 4h00, 4h20
Tutaj – szczegóły 5 strategii.

Pacemaker ma za zadanie doprowadzić was do mety wg podanego tempa, ale jeśli na 34, 35 kilometrze poczujecie, że to jest dla was za wolno to możecie a nawet powinniście przyspieszyć, żeby wykorzystać szanse na możliwie najlepszą życiówkę. Nie trzymajcie się kurczowo pacemakera po 34 kilometrze.

Co to jest TomTom GPS Runner?

tomtom runner gray web„Wiemy, że większość zegarków GPS dostępnych na rynku jest zbyt duża i trudna w użyciu podczas treningu” — powiedziała Corinne Vigreux, dyrektor zarządzający, TomTom Consumer. – „Podobnie jak nasze intuicyjne produkty nawigacyjne, które zmieniły sposób, w jaki ludzie docierają z punktu A do B, nowe ultracienkie zegarki GPS są bardziej komfortowe i o wiele prostsze w obsłudze. Biegacze i osoby uprawiające wiele dyscyplin sportowych mogą teraz błyskawicznie sprawdzić swoje wyniki, co ułatwi im osiągnięcie postawionych celów sportowych”.

Bardzo duży wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości

Nowe zegarki TomTom są wyposażone w duży wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości
i kontraście, który ułatwia biegaczom i osobom uprawiającym wiele dyscyplin szybkie sprawdzenie pokonanego dystansu, czasu oraz tempa, również przy dużym nasłonecznieniu.
 
Graficzny asystent treningowy

Nowe zegarki oferują opracowane przez firmę TomTom narzędzie o nazwie Graphical Training Partner (Graficzny Partner Treningowy). Czytelna, pełnoekranowa grafika pomaga użytkownikom efektywnie wykorzystywać czas poświęcony na ćwiczenia. Mogą sprawdzać swoje bieżące wyniki w trzech graficznych trybach treningowych:

Opcja Wyścig

Spróbuj pobić swój rekord albo czas ostatniego biegu. Obserwuj w czasie rzeczywistym przebieg biegu w postaci graficznej, aby ciągle poprawiać swoje wyniki.

Cel

Ustaw jako cel dystans, czas lub spalone kalorie i śledź postępy dzięki prostym, pełnoekranowym wykresom i alarmom.

Strefa

Ustaw docelowe tempo albo częstość bicia serca (z opcjonalnym monitorem rytmu serca) i monitoruj postępy dzięki prostym pełnoekranowym wykresom w trakcie treningu.

Sterowanie jednym przyciskiem

Nowe zegarki TomTom oferują intuicyjny pojedynczy przycisk, który pozwala na łatwą, czterokierunkową nawigację po menu, kluczowych statystykach i funkcjach zegarka. W przeciwieństwie do większości zegarków GPS dostępnych na rynku, które są wyposażone w wiele niewielkich, trudnych w obsłudze przycisków, zegarki TomTom można łatwo obsługiwać w ruchu i we wszystkich warunkach pogodowych, również w rękawiczkach.

Oprócz łatwo dostępnych informacji o treningu zegarki TomTom Runner i TomTom Multi-Sport oferują zaawansowane funkcje, odpowiadające na potrzeby biegaczy i entuzjastów wielu dyscyplin sportowych:

Bardzo cienka konstrukcja

Zegarek ma zaledwie 11,5 mm grubości. Mogą go wygodnie nosić zarówno mężczyźni, jak i kobiety, bez względu na rozmiar nadgarstka.

Śledzenie ruchu we wnętrzach

Zegarek precyzyjnie śledzi biegi wewnątrz budynków za pomocą wbudowanych czujników, które zliczają kroki, aby użytkownicy mogli monitorować tempo i odległość nawet podczas ćwiczeń na bieżni. 

QuickGPSFix

Szybsze ustalanie dokładnej lokalizacji dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii satelitarnych GPS i GLONASS.

Zgodność z wieloma platformami. Możliwość synchronizacji, analizy oraz udostępniania wyników w popularnych serwisach dla biegaczy i na platformach społecznościowych, takich jak TomTom MySports, MapMyFitness, RunKeeper, TrainingPeaks i MyFitnessPal.

Bardzo wytrzymały wyświetlacz 

Szkło odporne na zarysowania i uderzenia zapewnia czytelność ekranu nawet po wielu treningach. Odporność na warunki atmosferyczne i wodę. Zegarek jest wodoszczelny do głębokości 50 metrów/ciśnienia 5 atmosfer.

Wydajna bateria. Nawet 10 godzin pracy na baterii  (przy włączonym trybie GPS).
Obsługa Bluetooth®. Łączność z czujnikami za pomocą najnowszej technologii bezprzewodowej.

Monitor rytmu serca Bluetooth® Smart Heart Rate Monitor pozwala śledzić rytm serca, aby kontrolować wagę, wydajność  lub prędkość.

TomTom Multi-Sport oferuje wszystkie funkcje modelu TomTom Runner, a ponadto pozwala osobom uprawiającym wiele dyscyplin sportowych śledzić odległość, czas, prędkość i inne kluczowe parametry podczas jazdy na rowerze lub pływania. TomTom Multi-Sport jest również wyposażony w następujące dodatkowe funkcje i opcje:

Uchwyt do montażu na rowerze. Pozwala zamontować zegarek na rowerze, dzięki czemu można łatwo obserwować kluczowe statystyki podczas jazdy.

Czujnik tempa

Umożliwia śledzenie tempa, prędkości i odległości w budynkach i pod gołym niebem.

Wbudowany wysokościomierz

Dokładnie śledzi wysokość, wznoszenie, opadanie i nachylenie za pomocą wbudowanego wysokościomierza barometrycznego.

Czujnik ruchów pływackich

Monitoruje szczegółowe statystyki pływackie, takie jak nawroty, ruchy rąk, czas oraz prędkość i oblicza wynik SWOLF, który prezentuje efektywność pływania.

Możliwość komentowania została wyłączona.