15 września 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Tak wygląda przyszłość lekkoatletyki?


W miniony weekend w Krynicy odbył się Festiwal Biegowy. W tym samym czasie swego rodzaju festiwal lekkoatletyczny miał miejsce także w Newcastle, gdzie w sobotę odbył się miejski mityng lekkoatletyczny, a w niedzielę bieg półmaratoński.

Na imprezę rozgrywaną w Wielkiej Brytanii warto zwrócić uwagę z dwóch powodów. Po pierwsze ze względu na świetny wynik uzyskany przez Mo Faraha i po drugie z uwagi na miejsce rozgrywania wspomnianego mityngu.

Farah swój bardzo wartościowy wynik, 59:22, uzyskał w niedzielnym półmaratonie. Podwójny mistrz świata z Pekinu obronił tytuł wywalczony przed rokiem pokonując dzięki skutecznemu finiszowi Stanley’a Biwotta z Kenii (59:24).

Wynik osiągnięty przez Brytyjczyka jest lepszy od jego rekordu życiowego i zarazem rekordu Europy (59:32). Niestety ze względu na charakter trasy w Newcastle nie będzie on uznany jako nowy rekord.

Czy w przyszłości tak będą wyglądały mityngi lekkoatletyczne?

Dzień przed półmaratonem na ulicach Newcastle odbył się nietypowy mityng lekkoatletyczny Great North City Games. Ciesząca się coraz większym zainteresowaniem forma rozgrywania zawodów na ulicach miast może w przyszłości stać się jeszcze bardziej powszechna. Już teraz wiele gwiazd światowej lekkoatletyki chwali sobie ten pomysł i chętnie bierze udział w tego typu zawodach.

W tym roku na ulicach Newcastle oglądaliśmy m.in. Dafne Schippers, Michaela Rodgersa, Allyson Felix i Asbela Kipropa. Z punktu widzenia polskiego kibica najciekawszym wydarzeniem zawodów był bieg mężczyzn na dystansie 1 mili, gdzie bardzo zacięty pojedynek o zajęcie pierwszego miejsca stoczyli Marcin Lewandowski i Asbel Kiprop. Kto wyszedł z niego zwycięsko? Zachęcamy was do obejrzenia relacji z tych zawodów.

Pełne wyniki mityngu: http://www.greatcitygames.org/results/newcastlegateshead/2015

Możliwość komentowania została wyłączona.