21 listopada 2009 Redakcja Bieganie.pl Sport

Sztafeta EKIDEN w Japonii

Dopiero trzynastą pozycję z czasem 2:16.08 na piętnaście sklasyfikowanych drużyn zajęła polska ekipa w sztafecie EKIDEN w Japonii. Dwie pierwsze lokaty zajęły drużyny z Japonii: narodowa 2:05.58 oraz regionalna 2:07:47. Na podium zmieścili się też Kenijczycy z rezultatem 2:08:34.

W reprezentacji polskiej na pierwszej zmianie (5 km) pobiegł Łukasz Parszczyński, który uzyskał niezły czas 13:58, dający Polakom dziesiątą lokatę. Jako druga, też na 5km, pobiegła Aleksandra Jakubczak, której niestety nie udało się utrzymać dziesiątego miejsca. Na zmianie pojawiła się jako piętnasta z wynikiem 17:19. Pierwsze 10 km w sztafecie rozpoczął Radosław Kłeczek, uzyskując czas 31:33. Zmiana ta pozwoliła awansować Polakom oczko wyżej, gdyż zawodnik z Szwecji nie ukończył biegu. Nieźle spisała się Agnieszka Ciołek, która odrobiła straty i jako siódma z czasem 16:45 pojawiła się na zmianie. Niestety tej dobrej lokaty nie udało się utrzymać Arturowi Kozłowskiemu, który na zmianie biegł min. z mistrzem świata w maratonie Ablem Kirui i dobiegł z czasem 31:20. Polacy spadli na czternasta lokatę. Biegnącej na 7,2 km Katarzynie Kowalskiej udało się przybiec na metę trzynastym miejscu z wynikiem 25:13.