12 października 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Sylwetki triumfatorów konkursu „Pokaż, że biegasz”


 konkursss.jpg

 

 

Ona – mieszka w warszawskim Powsinie. Uczy języka rosyjskiego i właśnie wyleczyła kontuzję. Wraca do biegania. On – mieszka w Mińsku Mazowieckim. Kiedyś uwielbiał sporty siłowe. Obecnie koncentruje się jednak na pokonywaniu kilometrów, a nie ciężarów. Jego marzeniem jest triathlon. Przedstawiamy sylwetkę zwyciężczyni i zwycięzcy konkursu Pokaż, że biegasz.

Ela Peret

 

ELA.jpg

 

Jak długo biegasz?

Biegam od 2 lat. Ale z przerwami. Po drodze miałam ciężkie kontuzje, przez które miesiącami nie biegałam. Mam nadzieję, że wszystko, co złe, już za mną.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z bieganiem?

Na początku biegałam na bieżni elektrycznej (na siłowni). Tam poznałam kolegę-biegacza, który cały czas mówił o bieganiu. On mnie w to wkręcił!

 

Dużo biegasz (ile km tygodniowo)?

Myślę, że jak na amatorkę, to biegam sporo. Tygodniowo 45-50km.

Startujesz w jakiś zawodach? Jak często?

W ostatnim roku, przez kontuzje, praktycznie nie brałam udziału w żadnych biegach. Ale mam swoje ulubione biegi: bieg Konstytucji, bieg Powstania Warszawskiego i Bieg Niepodległości oraz cykl biegów Grand Prix Warszawy. Za swój największy sukces uważam to, że po miesiącach rehabilitacji znów wróciłam do biegania!

Jak trafiłaś na BiegamBoLubię?

Śledzę portale biegowe 🙂

Masz jakiś cel biegowy?

Pewnie! Poprawić się na 5,10 i 21 km!

 

Paweł Czyżkowski

 

PAWEL.jpg

Jak długo biegasz?

Stosunkowo krótko bo od sierpnia 2010 r.

Jak to się zaczęło?

Zaczęło się dość niewinnie i nic nie zapowiadało, że bieganie stanie się dla mnie czymś więcej. Tym bardziej, że ostatni kontakt z tą formą aktywności miałem jeszcze w latach szkolnych i wtedy nie widziałem w tym nic przyjemnego.

 

Pewnego dnia coś mnie podkusiło i poszedłem sobie pobiegać. Chyba głównie z nudów bo nie było to podyktowane żadnym konkretnym celem. Widać musiało mi się spodobać, skoro nie poprzestałem na tym jednym razie, co więcej z treningu na trening zwiększałem dystans. W międzyczasie przeczytałem gdzieś wzmiankę o Biegnij Warszawo. Pomyślałem, że fajnie by było przebiec za jednym razem 10 km, aczkolwiek w tamtym momencie wydawało to mi się abstrakcją. Jednak po dość krótkim okresie przygotowawczym udało się osiągnąć zamierzony cel. W międzyczasie wstąpiłem w szeregi siedleckiego Yulo Run Teamu. Później przyszła pora na pierwszy półmaraton, następnie maraton i tak już się przyjęło. Teraz to już bardziej podchodzi po nałóg 🙂

Dużo biegasz?

 

Ostatnimi czasy, trenując pod kątem maratonu wychodzi jakieś 70-100 km tygodniowo. Poza okresem przygotowawczym trochę mniej.

 

Masz jakieś sukcesy?

Na swoim koncie mam dopiero kilkanaście biegów, ale ta liczba stale rośnie, w końcu to dopiero moje początki. Jak do tej pory ukończyłem m.in. 2 maratony, 3 półmaratony i kilka biegów na dystansach 10-15 km.

 

Najbliższe plany startowe to maraton w Poznaniu oraz Bieg Niepodległości w Warszawie.

 

Co do sukcesów to na takie jeszcze przyjdzie pora 🙂 Na chwilę obecną za sukces uważam to, że biegam i fakt, iż udało mi się pokonać dystans maratonu.

 

Skąd wiesz o akcji BiegamBoLubię?

 

Na akcję BiegamBoLubię natknąłem się przypadkowo na facebooku.

 

Masz jakieś marzenia sportowe?

W przyszłym sezonie planuję złamać 40 minut na 10 km i 3 h 15 min. w maratonie. Poza tym zamierzam wziąć udział w Biegu Rzeźnika.

 

 

Konkurs "Pokaż, że biegasz" trwał od 26 września do 5 października. Najpierw chętni przesyłali nam swoje biegowe zdjęcia. Następnie, nadesłane fotografie zamieściliśmy w specjalnej galerii na Facebooku – zdjęcie Pana i Pani z największą ilością znaczników "lubię to" triumfowało. Ela Peret zdobyła 296 głosów, Paweł Czyżkowski – 240.

Możliwość komentowania została wyłączona.