9 lutego 2008 Redakcja Bieganie.pl Sport

Starty Polek w Düsseldorfie

Sezon halowy rozpoczął się na dobre. Na ten weekend zaplanowano kolejne, prestiżowe zawody z udziałem gwiazd światowej lekkoatletyki. Pierwsze z nich odbyły się w piątek w Düsseldorfie. Najlepszym rezultatem 3. Międzynarodowego Mityngu PSD Bank popisał się Kubańczyk, Dayron Robles, który dystans 60 metrów przez płotki pokonał w czasie 7.33. W zawodach brały udział także reprezentantki Polski.

Dla Roblesa był to kolejny świetny rezultat, bliski rekordowi świata – 7.30 Colina Jacksona z 1994 roku. Pierwszy tak dobry wynik padł w Stuttgarcie, podczas zawodów Sparkassen-Cup. Wówczas to zawodnik z Kuby, ten sam dystans, pokonał w czasie 7.36, poprawiając jednocześnie rekord Ameryki Środkowej. Teraz najbliższy start Roblesa to niedzielny mityng w Karlsruhe, gdzie celem będzie poprawienie halowego rekordu globu.

W innych konkurencjach biegowych na uwagę zasługuje dobra postawa Yuriya Borzakovskiego, który zwyciężył z czasem 1:46.58 w biegu na 800 m. Rosjanin imponuje dobrą formą od początku sezonu. Do niego należy bowiem najlepszy tegoroczny rezultat – 1:45.58 ze Stuttgartu. Mimo to, zawodnik prawdopodobnie nie wystartuje w Halowych Mistrzostwach Świata w Walencji (7-9 marca).

Emmanuel Bullut KEN DNF

Na tym samym dystansie wśród kobiet, na starcie stanęła nasza reprezentantka, Ewelina Sętowska-Dryk. Zawodniczka AZS-AWF Warszawa zajęła w najszybszym biegu trzecie miejsce, przegrywając jedynie z Ukrainką Tetyaną Petlyuk oraz Olgą Kotlyarovą z Rosji.

1. Tetyana Petlyuk UKR 2:01.63
2. Olga Kotlyarova RUS 2:02.03
3. Ewelina Sętowska-Dryk POL 2:03.39
4. Marian Burnett GUY 2:03.76
5. Mina Ait Hammou MAR 2:04.55
6. Jana Hartmann GER 2:05.31
7. Monika Gradzki GER 2:05.32
Najla Jaber NED DNF

Najdłuższymi dystansami zawodów były dwa biegu na 3000 metrów, kobiet i mężczyzn. W rywalizacji Pań dobrze spisała się Renata Pliś ze Świnoujścia. Poprawiając swój rekord życiowy – 9:05.11, uplasowała się na piątej pozycji. Zwyciężyła Sylvia Kibet z Kenii – 8:52.53.

Brigitta Tusai HUN DNF

W biegu mężczyzn najlepszym zawodnikiem także okazał się zawodnik z Kenii – Jonas Cheruiyot (7:47.81). W bezpośredniej walce o zwycięstwo wyprzedził on swojego rodaka Isaaca Sanga oraz Włocha Caliandro Cosimo, halowego mistrza Europy w biegu na 3000 m z ubiegłego roku.