6 sierpnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Start zapisów do V Frog Race


Właśnie ruszyły zapisy do unikalnego biegu FROG RACE, który 7 września startuje w Żabieńcu pod Warszawą. To impreza, na której panuje familiarna atmosfera, a jej organizatorami są Wiesław i Renata Paradowscy, zawodnicy, którzy mają za sobą wyczynową karierę biegową.
frogRace780x150.jpg

Renata Paradowska to trzykrotna mistrzyni Polski i szósta maratonka w historii polskiej LA w biegu maratońskim – 2:27:17, a Wiesław Paradowski to medalista Mistrzostw Polski na 800 m (rekord życiowy 1:47.14 ) i na 1500 m (3.41.16). 

W piątej edycji Frog Race planowane są biegi na 5 i 10 km. Zmaganiom zawodowców i amatorów biegania towarzyszyć będą także biegi dla dzieci. 

Największą zaletą Biegu FROG RACE jest jego rodzinny klimat oraz okoliczności przyrody, w których się odbywa, czyli przepiękne tereny Parku Krajobrazowego Lasów Chojnowskich. Oprócz biegaczy zadowoleni mogą się poczuć także amatorzy Nordic Walking, dla których zorganizowany jest specjalny marsz. Każdy z uczestników otrzymuje upominek na mecie. 
Dzięki temu, że klimat imprezy jest rodzinny, organizatorzy mogą się pochwalić  większą frekwencją pań, które chętnie biorą udział w zawodach wraz z mężami i dziećmi. Dodatkową atrakcją dla kibiców jest start elity polskich i zagranicznych biegaczy.


Możliwość komentowania została wyłączona.