11 czerwca 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Sobotnie występy Polaków na bieżni

Polacy, w poszukiwaniu dobrych biegów, wybrali się do Stambułu. Jednak tureckie warunki nie sprzyjały naszym biegaczom w osiąganiu zamierzonych przez nich wyników.

W biegu na 800 m wystartowała Joanna Jóźwik, która na niedawno rozgrywanym mityngu Enea Cup ustanowiła świetną "życiówkę" – 2:03.15. W stolicy Turcji przybiegła na drugiej pozycji z czasem 2:06.03.

IMG_9625.JPG
Joanna Jóźwik

1. Merve Aydin TUR 1990 2:03.84
2. Joanna Jozwik POL 1991 2:06.03
3. Volha Rulevich BLR 1989 2:06.68

Na 1500 m trzeci był Szymon Sznura, któremu udało się złąmać bariere 3:50 na tym dystansie. Do minimum na Młodzieżówe Mistrzostwa Europy, (3:43.00) w które zapewne celował zawodnik Jana Grędy, zabrakło jednak sporo.

1. Siarhei Platonau BLR 1990 3:47.03
2. Levent Ates TUR 1991 3:48.46
3. Szymon Sznura POL 1990 3:49.84

Na wynik w okolicach rekordu życiowego (4:10) liczyła Danuta Urbanik, ale bieg nie ułozył się po jej myśli. Organizatorzy nie zapewnili "zająca" i 1500 m rozegrane zostało stosunkowo za wolnym tempem. Trenująca pod okiem Mirosława Barszcza zawodniczka zajęła szóste miejsce z  4:16.10.

1. Nataliya Tobias UKR 1980 4:13.06
2. Irina Maracheva RUS 19844:13.78
3. Natallia Kareiva BLR 1985 4:14.69
4. Anzhelika Shevchenko UKR1987 4:15.06
5. Svetlana Podosenova RUS 1988 4:15.84
6. Danuta Urbanik POL 1989 4:16.10

Na 5000 m swoich sił próbował mistrz Polski z 2009 roku na tym dystansie – Artur Kozłowski. W Stambule wywalczył siódme miejsce z wynikiem 14:08.01.

1. Abayneh Ayele ETH 1987 13:29.85 MR