14 kwietnia 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Sobańska i Wójcik wystartują w maratonie w Łodzi


lodz 230 3Małgorzata Sobańska i Rafał Wójcik rozpoczęli przygotowania do Łódź Maraton Dbam o Zdrowie.

Małgorzata Sobańska to legenda polskich biegów długodystansowych, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Atlancie (17 miejsce) i Atenach (11 miejsce). Do największych sukcesów tej niezwykle utytułowanej zawodniczki należy także zaliczyć 4. miejsce na Mistrzostwach Europy w Goeteborgu (1995), zwycięstwo w maratonie londyńskim (1995) oraz maratonie warszawskim (2008). Rekord życiowy Małgosi Sobańskiej w maratonie to 2:26:08.

Niemniej utytułowanym zawodnikiem niż Małgorzata Sobańska jest również Rafał Wójcik, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Sydney (finał na dystansie 3000 m z przeszkodami). W swojej długiej karierze Rafał aż kilkunastokrotnie zdobywał medale Mistrzostw Polski na dystansach od 1500 m do maratonu. Reprezentował nasz kraj na MŚ w Helsinkach (16 miejsce) i Goeteborgu (2006).

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej maratonu. Już niebawem opublikowane zostaną kolejne nazwiska zawodników startujących w elicie sportowej Łódź Maraton Dbam o Zdrowie.

Przypominamy również, że od 16 kwietnia opłata startowa za udział w zawodach wzrasta z 60 do 80 złotych. Zachęcamy zatem do jak najszybszej rejestracji.

Sprostowanie:
W informacji prasowej z dn. 22 marca 2011 błędnie podaliśmy, iż byliśmy organizatorami Półmaratonu i Maratonu Warszawskiego. Agencja Sport Evolution była jednym z podwykonawców odpowiedzialnym m.in. za uzyskiwanie pozwoleń administracyjnych na organizację imprezy, współpracę z podwykonawcami – dostawcami infrastruktury i usług, kontakty instytucjonalne, w tym budowanie relacji z Urzędem m.st. Warszawy, pozyskiwanie środków finansowych na organizację imprezy, w tym przygotowywanie w imieniu Fundacji Maraton Warszawski wniosków w otwartych konkursach ofert (dotacje) oraz sponsoring (poszukiwanie sponsorów i obsługa umów). Wszelkie osoby, które poczuły się dotknięte powyższą nieścisłością serdecznie przepraszamy.

Więcej informacji na stronie www.lodzmaraton.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.