NB 1080v12
 
12 stycznia 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

SNS w Czeskim Bedrichovie


jakuszyce start


Chcecie poznać smak narciarskich emocji nie tylko za sprawą Justyny Kowalczyk? Zapraszamy w najbliższą niedzielę 23 stycznia do Jakuszyc na trzecie już zawody na nartach biegowych dla amatorów Salomon Nordic Sunday. Śnieg jest, warunki do biegania idealne, a trasy już czekają przygotowane – można więc wpaść wcześniej i potrenować. Tymczasem wczoraj odbyła się druga edycja naszych zawodów, dla urozmaicenia spotkaliśmy się w Czeskim Bedrichovie.

II edycja II cyklu Salomon Nordic Sunday – Bedrichov 16.01.2011

Jeszcze wczoraj, kiedy pakowaliśmy się do wyjazdu do Bedrichova, nikt nie wierzył w cudowną odmianę pogody, którą obiecaliśmy zawodnikom deklarującym przyjazd w Izerskie Hory – mówiła Beata Lepka, współorganizator cyklu SNS.

No i co? Po 7 deszczowych dniach, niebo się rozchmurzyło i przez cały czas trwania zawodów świeciło piękne słońce, było ciepło i bezwietrznie, a atmosfera jak zwykle gorąca i rodzinna.
Ci, którzy nie uwierzyli w nasze prognozy i nie dojechali niech żałują – popatrzcie na zdjęcia… 5 km trasa (z gwarantowanym śniegiem) nie była łatwa, szczególnie na pierwszym okrążeniu, kiedy po nocnych przymrozkach na zjazdach było ślisko. Słońce i ogień pod nartami zawodników zrobiły swoje i już na drugim okrążeniu warunki do biegu były odczuwalnie lepsze. W II edycji Salomon Nordic Sunday wystartowało 99 osób, wszyscy ukończyli bieg – BRAWO! BRAWO! BRAWO! Na zakończenie, zaraz po dekoracji zwycięzców, rozlosowaliśmy nagrody – tym razem główną były narty Equipe 10 Classic, które pojechały razem z nową właścicielką Panią Agatą do Krakowa.

Do zobaczenia za tydzień w Jakuszycach! Dziękujemy, że kolejną niedzielę poświęciliście na wspólną z zabawę z nami.

Pełne wyniki i zapisy na www.sns-nartybiegowe.pl . Najlepsi na dystansach:

Mini stylem klasycznym
Katarzna Sudnik, Gdańsk 57:28
Piotr Skowron, Jelenia Góra 29:39

Mini stylem dowolnym
Jana Oujezdska, Praga 37:42
Bogusław Gracz, Skawa 26:32

Mega stylem klasycznym
Ewa Szmel, Piechowice 1:35:07
Vena Hornych, Hronov 1:09:57

Mega stylem dowolnym
Agata Gramatyka, Kraków 1:18:03
David Srutek, Machov 57:13

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl