New Balance 1080v12
 
23 kwietnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

S-LAB Trail Running: nowy cykl biegów Salomona


BiegMardu y M Strojny 232male


W tym roku cykl biegów trailowych  ulega przemianie – zapraszamy na pięć wymagających zawodów na prawdziwie górskich trasach. Do nowej nazwy S-LAB Trail Running dołączają zupełnie nowe imprezy. 

Cykl zainauguruje 2 czerwca Bieg im. Druha Marduły rozgrywany na przepięknej 25,5 km trasie w sercu Tatr, który będzie także Mistrzostwami Polski w Skyrunningu. W tym roku zawody organizowane przez TG Sokół będą miały inna trasę w stosunku do lat ubiegłych – z Jaszczurówki, przez Psią Trawkę na Karb i Przełęcz Świnicką (!), przez Kasprowy Wierch i Kuźnice na Kalatówki. Suma przewyższeń wyniesie +1753/-1437 m – niespotykanych w naszym kraju przy takim dystansie. 

MaratonGorStolowych M Strojny 189male

Na drugie zawody zapraszamy 6 lipca – Maraton Gór Stołowych, uznany za najtrudniejszy maraton w kraju, nie tylko ze względu na przewyższenie, lecz także temperatury: wszystkim dotychczasowym edycjom towarzyszyły okrutne upały. W tym roku na starcie spodziewanych jest aż 600 osób, a polsko-czeska trasa wróży jak zawsze zaciętą rywalizację.

Trzy pozostałe biegi zostaną rozegrane w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich w dniach 19-21 lipca. Aby zyskać punkty do cyklu Salomona należy wybrać jedną z trzech tras: Złotego Maratonu, Złotego Półmaratonu lub koronnego dystansu imprezy 210 km Biegu Siedmiu Szczytów. Start i meta zawodów zależnie od dystansów będą usytuowane w Lądku Zdroju lub Złotym Stoku, a wszystkie trasy prowadzić będą przez najciekawsze rejony górskie Dolnego Śląska. 

BiegMardu y M Strojny 578male

Do cyklu będą liczyć się punkty z maksymalnie trzech biegów, a najważniejszymi współczynnikami będzie zajęte miejsce i frekwencja na danych zawodach. Dla najlepszych na zakończenie cyklu  będą przewidziane atrakcyjne nagrody. Szczegóły punktacji zostaną opublikowane w najbliższych tygodniach na stronie www.trailrunning.pl

Więcej informacji już wkrótce, do zobaczenia w górach!
Tekst i zdjęcia: Monika Strojny

BiegMardu y M Strojny 721male