29 października 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

SKORA by David Sypniewski


Już od dawna wiadomo, że projekt SKORA realizowany za oceanem, po wielomiesięcznych pracach projektowych i testowych, wszedł wreszcie na biegowe salony. W Stanach buty są dostępne od początku tego roku, a w Polsce od kilku dni. Gdzie? W sklepie Sport GURU  na warszawskim Gocławiu. Jest to jedyne miejsce gdzie można dotknąć, przymierzyć, przebiec się na bieżni w SKORA’ch. A ledwie miesiąc temu branżowa prasa donosiła, że SKORA w naszym kraju pojawi się najwcześniej w przyszłym roku.
W tej chwili dostępne są 2 modele BASE i FORM. Na sezon wiosna/lato 2013 przewidziane są dwa dodatkowe modele PHASE i CORE.

Wzięliśmy się z kopyta za testowanie nowego sprzętu. Osobiście zapoznaję się z modelem Form. Na razie ciężko o pogłębioną analizę ponieważ kilometraż jest zbyt mały, jednak pierwsze spostrzeżenia już są. Nie ukrywam, że podchodziłem z rezerwą do skórzanego buta biegowego (FORM jest ze skóry naturalnej, BASE z materiałów syntetycznych), jednak relatywnie szybko dałem się przekonać. Cholewka Form’a jest super delikatna i miękka, jej zewnętrzną część zrobiono z koźlej skóry,a wewnętrzną z owczej. Widać i czuć precyzję wykonania. But ma wkładkę, jednak jest tak pomyślany, żeby komfortowo biegać nie tylko bez wkładki ale i bez skarpetek. Język a’la Nike Free i Minimus MR)), tzn. z jednej strony zintegrowany z cholewką a właściwie będący jej przedłużeniem plus asymetryczne sznurowanie.

Nie ucieknę od porównań z innymi butami naturalnymi, w których biegam, czyli Merrell True Glove i VFF Spyridon LS. SKORA FORM ma bardzo miękką cholewkę i zapiętek oraz elastyczną podeszwę. Nie aż tak jak w Spyridonie, ale zdecydowanie bardziej niż w True Glove. Natomiast amortyzacja i grubość pianki jest w FORMie zdecydowanie największa. To co łączy trzy modele to zerowy offset. Więcej o SKORA FORM niebawem, a póki co zapraszam do Sport GURU, żeby samemu wyrobić sobie zdanie n/t nowej marki na naszym rynku.

Na koniec przypominamy pierwszą oficjalną publikację dot. SKORA. Wywiad z Davidem Sypniewskim przeprowadzony przez Naczelnego Biegania Marka Troninę pod koniec ubiegłego roku.
Wywiad ukazał się na łamach magazynu Bieganie w numerze Grudzień 2011: BIEGANIE XII 2011 SKORA

Możliwość komentowania została wyłączona.