New Balance 1080v12
 
29 listopada 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Skład reprezentacji Polski na Przełajowe ME


Polski Związek Lekkiej Atletyki opublikował listę 13 zawodników, którzy reprezentować będą nasz kraj na 20. Mistrzostwach Europy w biegach przełajowych. Wśród powołanych znalazła się Sofia Ennaoui, największa nadzieja Polaków na medal. Zawody odbędą się 8 grudnia w Belgradzie.

sofia ennaoui 2

W składzie reprezentacji Polski dominują kobiety. PZLA zdecydował się wysłać do Serbii dwie żeńskie drużyny (juniorek i zawodniczek z kategorii młodzieżowej) oraz jedną seniorkę – Dominikę Nowakowską. Mężczyźni reprezentowani będą przez jednego juniora i jednego młodzieżowca.

Nasi faworyci

W najmłodszej kategorii wiekowej, kategorii juniorek, najbardziej liczymy na Sofię Ennaoui, wicemistrzyni Europy juniorek w biegu na 1500 m oraz 26 zawodniczka tegorocznych MŚ w przełajach (4 z Europejek). Jej najgroźniejszymi rywalkami będą Brytyjki, w składzie których pobiegną m.in. brązowe medalistki tegorocznych MŚ w Bydgoszczy, a wśród nich największa faworytka – Emelia Gorecka.

W biegu zawodniczek do lat 23 wystartuje 5 Polek z medalistkami Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Lubinie (Aleksandra Brzezińska, Paulina Mikiewicz i Dominika Napieraj) na czele, natomiast w kategorii seniorek honoru Polaków bronić będzie finalistka tegorocznych Mistrzostw Świata w Moskwie – Dominika Nowakowska. Podopieczna Karola Nowakowskiego początkowo nie planowała startu w Belgradzie, ale dzięki wysokiej pozycji zajętej przed tygodniem w Tiburgu (przeczytaj: Nowakowska czwarta w Tilburgu) PZLA i sama zawodniczka zdecydowali się na start.

Męskie grono biegaczy reprezentować będą Bartosz Wróbel (bieg juniorów) i Młodzieżowy Mistrz Polski z Lubina – Marek Skorupa.

Juniorki (dystans 4 km)

Sofia Ennaoui (LKS Lubusz Słubice)
Alicja Konieczek (Nadodrze Powodowo)
Weronika Pyzik (Znicz Biłgoraj)
Katarzyna Rutkowska (Podlasie Białystok)
Anna Wójcik (Victoria Stalowa Wola)
U23 (dystans 6 km)

Aleksandra Brzezińska (MKL Toruń)
Paulina Kaczyńska (LKS Pomorze Stargard Szczeciński)
Paulina Mikiewicz (Podlasie Białystok)
Dominika Napieraj (AZS-AWF Wrocław)
Natalia Wacławska (WKS Wawel Kraków)

Seniorki (dystans 8 km)
Dominika Nowakowska (LKB im. Braci Petk Lębork)

Junior (dystans 6 km)
Bartosz Wróbel (Bolesłavia Bolesławiec)

U23 (dystans ok. 8 km)

Marek Skorupa (UKS Barnim Goleniów)