29 listopada 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Skład reprezentacji Polski na Przełajowe ME


Polski Związek Lekkiej Atletyki opublikował listę 13 zawodników, którzy reprezentować będą nasz kraj na 20. Mistrzostwach Europy w biegach przełajowych. Wśród powołanych znalazła się Sofia Ennaoui, największa nadzieja Polaków na medal. Zawody odbędą się 8 grudnia w Belgradzie.

sofia ennaoui 2

W składzie reprezentacji Polski dominują kobiety. PZLA zdecydował się wysłać do Serbii dwie żeńskie drużyny (juniorek i zawodniczek z kategorii młodzieżowej) oraz jedną seniorkę – Dominikę Nowakowską. Mężczyźni reprezentowani będą przez jednego juniora i jednego młodzieżowca.

Nasi faworyci

W najmłodszej kategorii wiekowej, kategorii juniorek, najbardziej liczymy na Sofię Ennaoui, wicemistrzyni Europy juniorek w biegu na 1500 m oraz 26 zawodniczka tegorocznych MŚ w przełajach (4 z Europejek). Jej najgroźniejszymi rywalkami będą Brytyjki, w składzie których pobiegną m.in. brązowe medalistki tegorocznych MŚ w Bydgoszczy, a wśród nich największa faworytka – Emelia Gorecka.

W biegu zawodniczek do lat 23 wystartuje 5 Polek z medalistkami Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Lubinie (Aleksandra Brzezińska, Paulina Mikiewicz i Dominika Napieraj) na czele, natomiast w kategorii seniorek honoru Polaków bronić będzie finalistka tegorocznych Mistrzostw Świata w Moskwie – Dominika Nowakowska. Podopieczna Karola Nowakowskiego początkowo nie planowała startu w Belgradzie, ale dzięki wysokiej pozycji zajętej przed tygodniem w Tiburgu (przeczytaj: Nowakowska czwarta w Tilburgu) PZLA i sama zawodniczka zdecydowali się na start.

Męskie grono biegaczy reprezentować będą Bartosz Wróbel (bieg juniorów) i Młodzieżowy Mistrz Polski z Lubina – Marek Skorupa.

Juniorki (dystans 4 km)

Sofia Ennaoui (LKS Lubusz Słubice)
Alicja Konieczek (Nadodrze Powodowo)
Weronika Pyzik (Znicz Biłgoraj)
Katarzyna Rutkowska (Podlasie Białystok)
Anna Wójcik (Victoria Stalowa Wola)
U23 (dystans 6 km)

Aleksandra Brzezińska (MKL Toruń)
Paulina Kaczyńska (LKS Pomorze Stargard Szczeciński)
Paulina Mikiewicz (Podlasie Białystok)
Dominika Napieraj (AZS-AWF Wrocław)
Natalia Wacławska (WKS Wawel Kraków)

Seniorki (dystans 8 km)
Dominika Nowakowska (LKB im. Braci Petk Lębork)

Junior (dystans 6 km)
Bartosz Wróbel (Bolesłavia Bolesławiec)

U23 (dystans ok. 8 km)

Marek Skorupa (UKS Barnim Goleniów)

Możliwość komentowania została wyłączona.