10 lutego 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Shegumo i Chabowski wystartują w maratonie w Łodzi


Yared Shegumo i Marcin Chabowski to kolejni, obok Karoliny Jarzyńskiej, czołowi polscy maratończycy, którzy potwierdzili udział w tegorocznym Maratonie Dbam o Zdrowie, który odbędzie się 13 kwietnia w Łodzi.

shegumo

Yared Shegumo wystartuje w Łodzi po raz drugi. W ubiegłym roku był czwarty z czasem 2:12:13, a we wrześniu wygrał PZU Maraton Warszawski i ustanowił nowy rekord życiowy (2:10:34). 
Yared z pewnością jest jednym z faworytów do zwycięstwa, ale będzie musiał pokonać wielu utytułowanych zawodników, by po nie sięgnąć. Spodziewamy się kolejnego rekordu trasy i wyniku poniżej 2 godzin i 10 minut – mówi Zbigniew Nadolski, dyrektor Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie.
Yared Shegumo do startu w Łódź Maratonie Dbam o Zdrowie przygotowuje się w Etiopii. Od 2003 roku posiada polskie obywatelstwo.

chabowski_2009_5402.jpg

Do startu w Łodzi szykuje się również Marcin Chabowski, jeden z najbardziej utalentowanych biegaczy długodystansowych w naszym kraju, którego karierę w ostatnich dwóch latach przyhamowały kontuzje. Uraz kolana zmusił go m.in. do rezygnacji z udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. 
Marcin to niezwykle ambitny i niepokorny zawodnik, który ma sobie wiele do udowodnienia. Jest bardzo zmotywowany i ciężko trenuje, by wrócić do najwyższej formy. W Łodzi będzie się starał poprawić swój rekord życiowy (2:10:07 – red.) – mówi Zbigniew Nadolski.
Marcin do kwietniowego maratonu przygotowuje się na obozie w Meksyku, gdzie przebywa razem z innymi polskimi biegaczami: Marcinem Błazińskim, Martą Krawczyńską i Dominiką Nowakowską.
Łódź Maraton Dbam o Zdrowie wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia 2014 roku. Do zawodów zgłosiło się już ponad 3600 biegaczy z 23 państw. 
Więcej informacji na www.lodzmaraton.pl oraz www.facebook.com/lodzmaraton.  

Możliwość komentowania została wyłączona.