philips
 
4 lipca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Saucony Kinvara 5 – komfort i dynamika


runplanet.png

Saucony Kinvara gości w sercach biegaczy już kilka ładnych lat. Lato 2014 śmiało może przemijać pod elektryzującym hasłem Saucony Kinvara 5 i zapewnić równie elektryzujące doznania co poprzednie wersje.

W najnowszej edycji tego modelu oznaczonym cyfrą „5” znajdziemy szereg usprawnień i modyfikacji, które wpływają na komfort użytkowania, dynamikę przetaczania i… szaleństwo na drodze. Najwięcej zmian wprowadzono w cholewce.
KOMFORT
1. Zapiętek – Za dopasowanie stopy w okolicach zapiętka odpowiada „RunDry”, który zastępuje HydraMax występujący w wcześniejszych wersjach. W „5” została przeprojektowana cała konstrukcja zapiętka, wykonana z miękkiego, delikatnego materiału zmniejsza ryzyko otarć. Pięta idealnie zanurza się w zagłębieniu konstrukcji zapiętka, sprawiając idealne dopasowanie.
2. Cholewka środek – Również wzbogaca się o duże zmiany w okolicach śródstopia. Całkowicie nowa konstrukcja wykonana z 3 segmentów, na które mamy pełny wgląd. A) Wyściółka wewnątrz buta, dziurkowana, miękka, przylegająca do stopy, B) panel konstrukcji stabilizacji łączący podeszwę z sznurówkami zapewnia lepsze niż w wcześniejszych wersjach „czucie” buta. C) siateczka maskująca (okienko) i ta cześć naszych testerów najpozytywniej zaskoczyła. Gdyż przez wszystkie te warstwy swobodnie przepływa powietrze, tym samym idealnie wpływa na odprowadzanie ciepła z wewnątrz buta, co w upalne dni na pewno zmniejszy ryzyko otarć, spowodowane wilgocią.
3. Cholewka  – Producent pozostawił sprawdzoną, świetnie spisującą się technologię FlexFilm „wtopione panele wzmacniające”, praktycznie bezszwowa konstrukcja zmniejsza do minimum ryzyko otarć.
DYNAMIKA PRZETACZANIA
Jak coś jest dobre, to jest dobre i z tym się nie dyskutuje. W podeszwie pozostawiono znaną z wersji „4” technologie amortyzacji PowerGrid i piankę EVA+, dodając oczywiście panele XT900 służące do podwyższenia żywotności podeszwy jednocześnie zapewniając bardzo dobrą trakcję.
SZALEŃSTWO
Wariacja kolorów w nowych modelach, praktycznie  każdego producenta, wprost przyprawia o zawrót głowy. Nie inaczej jest z nową Kinvarą, bogactwo barw i ich zestawienie jest piorunujące, a z określeniem tonacji poradzą sobie chyba tylko kobiety. Ja nawet nie będę próbował. 
Wady –  oczywiście takich nie ma 🙂
Najnowszą Kinvarę 5 znajdziecie w sklepach stacjonarnych RUNPLANET oraz poprzez stronę www.runplanet.pl
Zapraszamy:
Wrocław – AB Centrum
Al. Armii Krajowej 8/2
tel: 531 711 969 
Zielona Góra
Boh. Westerplatte 11/1a
tel: 788 994 843