3 kwietnia 2008 Redakcja Bieganie.pl Sport

Salomon Trail Running – start już 5 kwietnia w Skokach koło Poznania


trawa_4.jpg

Salomon Trail Running stanowi cykl czterech wyścigów trail running, rozgrywanych w różnych rejonach Polski i w Czechach. Salomon Trail Running proponuje uczestnikom bliższy kontakt z przyrodą, ucieka z betonowych i asfaltowych dróg do lasu, w góry, na łąki, na rzadko uczęszczane ścieżki i szlaki turystyczne, jednocześnie pokazując najbardziej atrakcyjne zakątki rejonu.

Terminy biegów:
1 – Wertepy – 7 km – 05.04 – Skoki k.Poznania
2 – Eksploris – 12 km – 02.05 – Zakopane
3 – Czech Salomon Adventure Cup – 15 km – 02.08 – Orlycke Hory / Czechy
4 – Kompas AR – 10 km – 11.10 – Kaszuby

Różnorodny teren, na którym zawodnicy będą rywalizować, pozwoli rozpowszechnić tą nową formę zawodów biegowych poza utartymi trasami biegów ulicznych w miastach. Pokonanie trasy biegów będzie wymagało od uczestników podstawowego przygotowanie biegowego. Zaproponowane trasy będą jednak wymagające technicznie, z wieloma podbiegami i zbiegami, a także naturalnymi przeszkodami terenu: strumyki, piach, strome podejścia i zejścia. Zawody Salomon Trail Running odbywać się będą w dwóch kategoriach: Kobiety i Mężczyźni, bez podziału na wiek.

Za zwycięstwo w każdej kategorii sponsor główny – firma Salomon – funduje nagrody pieniężne. Za trzy najlepsze wyniki w każdej kategorii firma Salomon zapewnia nagrody rzeczowe. Na stronie www.trailrunning.pl będzie prowadzony ranking. Dla zwyciezców rankingu przewidziano dodatkowe nagrody pieniężne i rzeczowe.

Kontakt do organizatora: Remik
Nowak – 0602-467895

Zapraszamy do udziału!