8 maja 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Ruszyły zapisy do Piaseczyńskiej Piątki!


Piaseczyńska Piątka – pierwsza edycja imprezy, startuje 1 czerwca o godz. 18 00 ze stadionu GOSiR Piaseczno przy ul. 1 Maja. Zapraszamy na Bieg Główny oraz  biegi towarzyszące o godz.17 00.

piaseczynskaPiatka780x150_1.jpg

 

Wraz ze wzrostem popularności biegania, namnożyło nam się zawodów biegowych wszelkiej maści. W Warszawie i okolicach można startować co tydzień na różnych dystansach, trasach asfaltowych i przełajowych, atestowanych lub nie, ba nawet w biegach górskich jest już konkurencja – mówi główny organizator biegu, Wiesław Paradowski. – Kwitnie też różnego rodzaju turystyka biegowa. Stołeczni biegacze są widoczni na maratonach, półmaratonach, ultramaratonach w kraju oraz poza granicami. Coraz częściej są to tak egzotyczne biegi jak np. maraton po chińskim murze.  Rzadko natomiast ktoś decyduje się na wyjazd w przypadku biegów na krótszych dystansach. I o tyle o ile możliwości startu na 10km w nabliższej okolicy Warszawy jest mnóstwo, to po zlikwidowaniu dystansu 5km na Grand Prix Warszawy, okazji do startów na tym dystansie zrobiło się niewiele – zachęca do startu  znany przed laty biegacz. 

Inicjatywa podjęta przez Renatę i Wiesława Paradowskich ze Stowarzyszenia Kondycja, zorganizowania biegu na atestowanym dystansie 5km, powinna wypełnić tę lukę. Zwłaszcza że organizatorzy dali się już poznać z dobrej strony na biegu rozgrywanym co roku w Lasach Chojnowskich koło Żabieńca pod wdzięczną nazwą Frog Race (bieg żab). 

 

Biegacze pobiegną Aleją Kalin poprzez wiadukt nad torami kolejowymi do Zalesia Dolnego gdzie zrobią pętlę Aleją Kasztanów, ul. Orzechową, Modrzewiową oraz Aleją Brzóz by z powrotem wrócić Aleją Kalin na stadion GOSiR gdzie będzie usytuowana meta. Pakiet startowy w cenie 30zł (dla mieszkańców gminy Piaseczno 20zł) zawiera koszulkę te, numer startowy wraz z chipem do pomiaru czasu, oraz okolicznościowy medal i posiłek po ukończeniu biegu. Wszystkich chętnych do startu na malowniczej trasie zapraszamy do Piaseczna.

***

Zapisy dostępne są na stronie www.kondycja.com.pl w zakładce Nasze Imprezy

Film z trasy biegu.