17 lutego 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Rusza rekrutacja wolontariuszy do ORLEN Warsaw Marathon


Teraz każdy może zostać częścią największej imprezy biegowej w kraju, która zawita na ulice Warszawy w dniach 12 i 13 kwietnia. Aby zostać wolontariuszem ORLEN Warsaw Marathon trzeba mieć ukończone 15 lat i wypełnić zgłoszenie w zakładce „Wolontariat” na stronie www.orlenmarathon.pl najpóźniej do 5 kwietnia 2014 r. 
OWM 21042013 fot.Tomek.Gola LIVE 5830
fot. Tomasz Gola, LIVE

Wolontariusze są nieodłączną częścią najważniejszych imprez biegowych na świecie. Bez nich sprawne przeprowadzenie tak wielkich przedsięwzięć nie byłoby możliwe. W pierwszej edycji ORLEN Warsaw Marathon wzięło udział 26 tys. biegaczy z kraju i świata, którym aż 1000 wolontariuszy pomagało w przygotowaniu i wydawaniu pakietów startowych, zabezpieczeniu tras biegów oraz obsłudze punktów odżywiania.  
Wolontariat podczas ORLEN Warsaw Marathon to ciekawa propozycja na spędzenie czasu w kwietniowy weekend i okazja do zdobycia wyjątkowego doświadczenia. Zarówno organizatorzy, jak i sami zawodnicy ogromnie doceniają pracę wolontariuszy, którzy swoim zaangażowaniem i empatią dopełniają cały zespół – przekonuje Leszek Kurnicki, szef komitetu organizacyjnego ORLEN Warsaw Marathon.
W zgłoszeniu będzie można dokonać wyboru strefy, w której wolontariusz chciałby pracować. Warto szybko podjąć decyzję o udziale, ze względu na obowiązujące limity osób z obsługi przypadające na każdą ze stref.

OWM 21042013 fot.L.Nazdraczew LIVE DAC6496
fot. L. Nazdraczew, LIVE

1. Biuro Zawodów – Miejsce, w którym uczestnicy ORLEN Warsaw Marathon mogą odebrać pakiet startowy i zapoznać się ze szczegółami biegów. Wsparcie wolontariuszy potrzebne jest przy przygotowaniu pakietów oraz ich dystrybucji (termin 06.04 – 12.04.2014).

2. Strefa Start / Meta
– Do zadań wolontariuszy będzie należała m.in. pomoc w odnalezieniu odpowiednich stref startowych i koordynacja biegaczy. W strefie mety wolontariusze będą wręczać medale oraz wspierać uczestników, którzy ukończyli bieg. (termin 12.04 – 13.04.2014).
3. Punkty Informacyjne – Wolontariusze będą przekazywać informacje organizacyjne oraz odpowiadać na pytania uczestników. Ważne, by osoby decydujące się na pomoc w tej strefie miały dużą wiedzę na temat organizacji ORLEN Warsaw Marathon oraz były komunikatywne. Dodatkowym atutem będzie znajomość języków obcych (termin 13.04.2014).
4. Depozyt – Depozyt będzie się znajdował na terenie zamkniętej strefy Miasteczka Biegaczy, do którego wstęp mają tylko zawodnicy rywalizujący na dystansie maratonu i biegu na 10 km. Zespół wolontariuszy w tej strefie będzie odpowiadał za bezpieczeństwo, ład i porządek przechowywanych rzeczy oraz za ich sprawne przekazanie uczestnikom po zakończonym biegu (termin 13.04.2014).

5. Grupa specjalna – Grupa wolontariuszy pomagająca w nagłych lub nieprzewidzianych wypadkach oraz kontrolująca sytuację na trasach biegów. Sprawdzą się w niej osoby silne i energiczne, które potrafią pracować pod presją czasu i nie boją się wyzwań (termin 12.04 – 13.04.2014).

6. Zespół wsparcia osób niepełnosprawnych – W Charytatywnym Marszobiegu na 4,6 km oraz w maratonie startować będą osoby niepełnosprawne, które potrzebują wsparcia wolontariuszy w zapewnieniu im bezpieczeństwa oraz przekazywania na bieżąco niezbędnych informacji (termin 12.04 – 13.04.2014).
Każdy z wolontariuszy zostanie wyposażony w specjalne pakiety składające się z koszulki, kurtki przeciwdeszczowej i czapki od firmy ASICS. Wolontariusze zostaną także objęci ubezpieczeniem NNW i otrzymają oficjalny certyfikat. W przypadku osób niepełnoletnich należy dostarczyć pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego. 
Więcej informacji: