3 sierpnia 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Robot rehabilitacyjny dzięki akcji „wyBIEGAM poMOC” Fundacji Tesco Dzieciom


Czy można połączyć aktywność fizyczną  z dbaniem o  zdrowie innych? Dzięki V Biegowi Charytatywnemu Fundacji Tesco Dzieciom, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, to możliwe. Bieg pod hasłem „wyBIEGAM poMOC ” odbędzie się 10 września w Krakowie, jednak dzięki dodatkowej akcji charytatywnej dołączyć do niego może każdy, w dowolnym miejscu w kraju.  
W drugą sobotę września na krakowskich Błoniach odbędzie się piąta edycja Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco Dzieciom. Będzie on nie lada wydarzeniem, zarówno dla biegaczy – wystartować będzie można w biegach na dystansie 3,5 i 10 km, biegu na szpilkach i dziecięcych zawodach biegowych, jak i towarzyszącym im rodzinom i przyjaciołom. W programie wydarzenia znajdą się również liczne warsztaty, konkursy  i atrakcje promujące zdrowy tryb życia. Zapisy na bieg prowadzone są w systemie internetowym http://zapisy.sts-timing.pl/59/
Choć wydarzenie ma miejsce w stolicy Małopolski, to każdy może wesprzeć szczytną akcję. Co należy zrobić? Wystarczy wejść na stronę www.fundacjatesco.pl, kupić specjalną charytatywną koszulkę „wyBIEGAM poMOC”, a  10 września,  w dowolnym miejscu w Polsce, pobiegać w niej – w dowód solidarności z potrzebującymi dzieciakami.  

Koszulka_wyBIEGAM_poMOC.jpg

Dochód, zarówno z biegu, jak i sprzedaży koszulki charytatywnej, zostanie przekazany Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Krakowie, w którym leczą się dzieci z całej Polski. Dzięki niemu zakupiony zostanie wyjątkowy sprzęt rehabilitacyjny – Prodrobot, który posłuży do pionizacji i inicjacji ruchu, rehabilitacji kończyn i treningu chodu oraz pomoże w rekonwalescencji ciężko chorym małym pacjentom szpitala.
Ten zautomatyzowany trenażer odwzorowuje wzorce ludzkiego chodu oraz oferuje ćwiczenia niespotykane w innych tego typu urządzeniach. Dzięki konsultacji twórców robota ze specjalistami w zakresie rehabilitacji, medycyny i automatyki w Prodrobocie zastosowano wiele rozwiązań konstrukcyjnych, które poprawiają komfort ćwiczącego, co w przypadku dzieci ma olbrzymie znaczenie. 
Zapraszamy wszystkim, którym leży na sercu przyszłość dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, aby przyłączali się do akcji „wyBIEGAM poMOC”. Tych, którzy nie mogą przyjechać na bieg, zachęcamy do zakupu koszulki i – w miarę możliwości – do zamanifestowania swojej solidarności z dzieciakami. Chcielibyśmy, aby 10 września nie tylko na ulicach Krakowa, ale również na ulicach wielu miast w Polsce pojawili się biegacze w naszych koszulkach, którzy pobiegną dla chorych dzieci pod wspólnym hasłem „wyBIEGAM poMOC” – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, prezes Fundacji Tesco Dzieciom.Razem na pewno sprawimy, że dzieciaki będą mogły korzystać z świetnego sprzętu rehabilitacyjnego – robota, zaprogramowanego tak, aby kompleksowo, dzięki naturalnemu wzorcowi chodu, rehabilitować dzieci.
Dzięki czterem poprzednim edycjom Biegu Charytatywnego Fundacja Tesco Dzieciom przekazała już 412 000 zł na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie. Gdyby nie zaangażowanie ponad 4000 osób w czterech edycjach biegu, niemożliwe byłoby wyremontowanie oraz doposażenie w sprzęt medyczny sali rehabilitacyjnej w Zakładzie Fizjoterapii, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, świetlic Onkologii i Hematologii oraz świetlic w Klinice Neurologii Dziecięcej. 
Każda złotówka zebrana dzięki uczestnikom i darczyńcom biegu została wykorzystana z korzyścią dla naszych małych pacjentów. Dzięki inicjatywie Fundacji Tesco Dzieciom szpital jest bardziej przyjazny i lepiej wyposażony – mówi dr hab. Maciej Kowalczyk, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. – Zapraszam do udziału w akcji „wyBIEGAM poMOC” wszystkich – wielkich  bohaterów, którzy pobiegną z wielką mocą ratowania życia i zdrowia dzieciaków. 

Możliwość komentowania została wyłączona.