New Balance 1080v12
 
20 czerwca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Relacja z pierwszego biegu Podkowiańska Dycha


Sprawozdanie z biegu na 10 km – I Podkowiańska Dycha
 
26 maja 2013 roku odbył się bieg na 10 km i biegi dla dzieci i młodzieży na dystansie 400 i 800 metrów w Mieście Ogrodzie Podkowa Leśna. 

Z zarejestrowanych 570 osób, na linii startu biegów stanęło 506 zawodników, na listach rezerwowych znalazła się grupa oczekujących w liczbie blisko 150 osób. 

Tak duża liczba chętnych do biegania w Podkowie Leśnej, plasuje ten bieg w czołówce imprez biegowych Mazowsza. Miasteczko Biegowe odwiedziło około 1100 osób (dane pochodzą z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim ). Dopisali zawodnicy, publiczność i pogoda. W tą słoneczną niedzielę, można było nie tylko pobiegać, ale także skorzystać z szeregu atrakcji przygotowanych przez organizatorów – Podkowiańskie Towarzystwo Biegowe. Akademia Wychowania Fizycznego i Gravitan Health and Sport Clubs przygotowały dla wszystkich odwiedzających bogatą ofertę sportową. W stanowiskach konsultacyjnych znalazły się Expo Zdrowie, fizjoterapeuci, dietetycy oraz instruktorzy fitness i wiele, wiele innych atrakcji.

Bieg na dystansie 10000 metrów został poprowadzony ulicami miasta i szlakami turystycznymi Lasu Młochowskiego. Zawodników licznie dopingowali mieszkańcy Podkowy. Na mecie czekały specjalnie zaprojektowane okolicznościowe medale i puchary.   
 
I Podkowiańska Dycha została bardzo dobrze oceniona przez zawodników i odwiedzających, na potwierdzenie poniżej kilka przykładów z e-maili dochodzących do organizatora oraz fanpage na facebooku. 
 
„Najlepszy bieg na jakim byłem, organizacja, ludzie , teren, pogoda… a nagród w losowaniu to chyba było z 200!! rezerwuje już miejsce za rok :P”

„Super impreza. Gratuluje organizatorom, Artur i Dietmar – kawał dobrej roboty! Jak dla mnie najlepsza impreza w Podkowie Leśnej tego roku. Jeszcze raz gratuje Wam profesjonalizmu i zaangażowania.”
 
„Świetny bieg, świetna organizacja – dziękuję!”
 

Mizuno2.jpg

„….jestem bardzo zadowolony z tej imprezy było super i ta atmosfera naprawdę wspaniale, pakiet startowy obfity 🙂 , medale super wyglądają . Mam nadzieje że w przyszłym roku też odbędzie się taki bieg albo może jeszcze w tym roku :)”

„Witam, byłem uczestnikiem I Podkowiańskiej Dychy. Jako, że mieszkam za "lasem" tj. w Kaniach czuję się w obowiązku pogratulować sąsiadom wspaniałej imprezy. Naprawdę była świetna organizacja i super trasa. Gratuluję. Podobne opinie mają moi znajomi z Warszawy. Wszyscy są pod wielkim wrażaniem. Jeszcze raz gratuluję całemu Towarzystwu.”

„Chciałem bardzo podziękować za wczorajszą imprezę i możliwość uczestniczenia w jakże sympatycznym biegu. Tę możliwość dostałem ja oraz moja 4 letnia córka dla której była to pierwsza rywalizacja z numerami startowymi, medalami i całą tą otoczką. 
Do zobaczenia za rok. 
Dobra robota!!”
 
O imprezie szeroko pisała lokalna prasa, lokalne radio wyemitowało kilka reportaży/audycji o biegu, a lokalna telewizja przygotowała relację z wydarzenia. II edycja biegu Podkowiańska Dycha odbędzie się 25 maja 2014 roku. W związku z ogromnym zainteresowaniem planujemy zwiększenie liczby startujących zawodników do 900. 

Liczymy, że w przyszłorocznej edycji biegu Mizuno też będzie w Podkowie Leśnej.  
Galerie zdjęć: