5 czerwca 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Puchar Europy na 10000m – minimum Marcina Chabowskiego na Mistrzostwa Europy

marsylia background 1

Na Pucharze Europy w Marsylii Marcin Chabowski uzyskał kwalifikacje na Mistrzostwa Europy w Barcelonie.

5 czerwca w Marsylii odbył się Puchar Europy na 10000m. Wystartowała Europejska czołówka, bieg ten był też ciekawym sprawdzianem dla Europejczyków przed letnimi Mistrzostwami Europy w Barcelonie.

U mężczyzn liczba zawodników była na tyle duża, że zorganizowano dwa biegi. W finale A biegł Marcin Chabowski, który ukończył bieg na piątej pozycji i z wynikiem 28:31,12 uzyskał minimum PZLA na Mistrzostwa Europy w Barcelonie (minimum wynosiło 28:35).

Oto kilka słów które udało się nam zamienić po biegu a Marcinem:

Marcin Chabowski: "Farah od razu poleciał do przodu, za nim dwóch Hiszpanów i Portugalczyk. Kiedy wbiegałem na ostatnie koło i zobaczyłem, że jest 27:30 wiedziałem, że muszę przyspieszyć i ostatnie okrążenie wyszło mi w 61 sekund, cieszę się, że się udało, zwłaszcza, że większość biegu biegłem praktycznie sam."

10  28’44”70    RYBAKOV Yevgeniy (Rus)    Russie

W Finale B biegł Arkadiusz Gardzielewski i ukończył bieg na pierwszym miejscu z wynikiem 28:44,19 będącym jego nową życiówką ale nie dającym mu kwalifikacji do Mistrzostw Europy.

Wśród Pań biegła Karolina Jarzyńska. Mimimum na Mistrzostwa Europy dla kobiet jakie ustaliło PZLA wynosi 32:20. Nasza zawodniczka ustanowiła nowy rekord życiowy, jednak słabszy od wymaganego minimum o 24 sekundy. Tuż za Karoliną bieg ukończyła Irina Mikitenko.