31 stycznia 2018 Redakcja Bieganie.pl Sport

Przeszkoda czy bieg?


W sobotę, 14 kwietnia, w samym centrum Warszawy, odbędzie się miejski bieg z przeszkodami. Reebok POWERUN by Runmageddon to unikalna formuła, w której uczestnicy sami decydują, czy chcą pokonywać przeszkody, czy omijać je i po prostu biec!

Reebok POWERUN by Runmageddon pobiegnie przez najbardziej reprezentatywne części Warszawy – Stare Miasto i Bulwary Wiślane. Trasa mierzyć będzie około 10 km, a na drodze uczestników stanie 10 zróżnicowanych pod kątem trudności przeszkód.

Przeszkoda czy bieg? Te pytania w pełni oddają ideę wydarzenia organizowanego przez Reebok i Runmageddon. POWERUN to pierwszy w Polsce bieg, podczas którego uczestnicy sami decydują, jak chcą pokonać trasę – czy wybrać przeszkody, czy po prostu biec. Jeśli postawią na przeszkodę i uda im się ją pokonać, wówczas ich wysiłek zostanie nagrodzony odjęciem 1 minuty od końcowego wyniku. Ta reguła dotyczy każdej przeszkody – tym samym za 10 przebytych utrudnień można zyskać aż 10 minut czasu. Uczestnikom, którzy nie zdecydują się na pokonywanie przeszkód, pozostanie szybki bieg do mety.

Ambasadorami biegu Reebok POWERUN by Runmageddon zostały dwie osoby, które najlepiej reprezentują te dwa style biegowe: POWER, czyli przeszkody – Jarosław Bieniecki, założyciel Runmageddonu oraz RUN, czyli szybkość – Anna Kiełbasińska, czołowa polska sprinterka na dystansie 200 metrów.

Podczas POWERUN zawodnicy zmierzą się z 10 przeszkodami, dobrze znanymi uczestnikom Runmageddonów:

Multirig – konstrukcja z zawieszeniem drążków i kół gimnastycznych. Zawodnicy mogą używać wyłącznie kończyn górnych do przedostania się z punktu początkowego do punktu końcowego.
– Helikopter – wspinanie się do góry po pionowej drabince.
Pole dance – wspięcie po grubych, pochylonych rurach na górną część konstrukcji i zjazd po pionowej rurze.
– Wahliwa – zawieszona pod kątem kratownica z łańcuchem. Zadaniem uczestników jest przedostanie się z jednego końca ściany na drugi przy pomocy podwieszonej metalowej siatki.
Parkour – połączenie kilku przeszkód o miejskim charakterze.
Ściana z opon / łańcuchów – zawodnik przedostaje się ponad wierzchołkiem ściany z jednej jej strony na drugą przy użyciu opon / łańcucha.
X-man – pokonanie przeszkody z punktu początkowego do końcowego po łańcuchach.
Hope to rope – wspinaczka po ścianie i przedostanie się na drugą stronę.
Czarna wdowa – przejście metalowej konstrukcji pomiędzy linami na drugą stronę.
Porodówka – kilka rzędów opon, przytwierdzonych do ziemi drewnianym palem. Przeszkodę można pokonać przeciskając się na drugą stronę przez niewielki otwór pozostawiony pod oponami.

Start oraz meta mieścić się będą w Parku Fontann przy Bulwarach Wiślanych. Tam też zlokalizowane zostanie miasteczko biegowe, w którym oprócz pakietów startowych, na wszystkich odwiedzających czekać będzie szereg atrakcji przygotowanych przez markę Reebok.
 
Start imprezy przewidziany jest na godz. 9:00, a całe wydarzenie potrwa do 18:00. Uczestnicy biegu będą ruszać seriami, co 15 minut, w grupach po ok 150 osób.

Start zapisów: 30 stycznia
Liczba miejsc: 5000
Ceny pakietów: im wcześniej tym taniej, ceny od 79 PLN
W pakiecie startowym znajdą się, m.in. koszulka techniczna biegu POWERUN marki Reebok, zniżka na zakup butów Reebok FLOATRIDE oraz napoje
Odbiór pakietów startowych będzie możliwy od 13 kwietnia w miasteczku biegowym w Parku Fontann

Zapisy na powerun.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.