NB 1080v12
 
5 kwietnia 2009 Redakcja Bieganie.pl Sport

Przełajowa Olimpiada w Zamościu


Aleksandra Chałubek, Andrzej Siódmiak, Kornelia Kostka i Bartosz Kowalczyk sięgnęli po złote medale 15. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych, która w ostatnią sobotę odbyła się w Zamościu.

Zawody, traktowane często jako nieoficjalne mistrzostwa Polski w kategorii juniorów młodszych, zgromadziły na starcie ponad 450 zawodników.

Najlepszym klubem okazał się Żak Biała Podlaska, natomiast w klasyfikacji województw zwycięstwo odniosło województwo wielkopolskie (139 punktów). Drugie miejsce dla województwa śląskiego (88 pkt), a trzecie dla pomorskiego (76 pkt).

2 km juniorek młodszych
1. Aleksandra Chałubek (MLKS Sparta Złotów) – 6:18
2. Paulina Mikiewicz (KS Podlasie Białystok) – 6:25
3. Patrycja Prudaczuk (MKS Żak Biała Podlaska) – 6:30
4. Katarzyna Grzesik (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) – 6:35
5. Katarzyna Kaźmierczak (PLKS Gwda Piła) – 6:36
6. Agnieszka Świderska (MKL Szczecin) – 6:36
7. Agata Klimkowska (RKS Łódź) – 6:36
8. Justyna Święty (MKS-SMS Victoria Racibórz) – 6:36
9. Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin) – 6:37
10. Izabela Goławska (MKS Żak Biała Podlaska) – 6:37

3 km juniorów młodszych
1. Andrzej Siódmiak (LKS Stal Mielec) – 7:59
2. Mateusz Maik (UKS AS Czempin) – 8:00
3. Damian Zagulak (GKS Tęcza N. Wieś Lęborska) – 8:03
4. Dawid Bilewicz (MLKS Sokół Lubin) – 8:06
5. Krzysztof Aleksandrowicz (MKS Piast Lwówek Śląski) – 8:07
6. Michał Idziak (MKS Juvenia Puszczykowo) – 8:08
7. Bartosz Pacuła (GKS Piast Gliwice) – 8:08
8. Piotr Kuźniak (CWKS Resovia Rzeszów) – 8:10
9. Mariusz Kikowski (MULKS MOS Sieradz) – 8:11
10. Michał Puściński (LKS Vectra-DGS Włocławek) – 8:13

3 km juniorek młodszych
1. Kornelia Kostka (KKL Kielce) – 9:19
2. Martyna Adamczyk (STS Skarżysko Kamienna) – 9:24
3. Paula Kopciewska (KS Podlasie Białystok) – 9:25
4. Ewelina Piniarska (MKS Gniezno) – 9:29
5. Agnieszka Lipiecka (AZS Poznań) – 9:30
6. Angelika Lipiecka (AZS Poznań) – 9:31
7. Katarzyna Dulak (UKS Budowlani Nowy Sącz) – 9:33
8. Zuzanna Mokros (RKS Łódź) – 9:38
9. Ewelina Lubiejewska (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) – 9:48
10. Elżbieta Jakimiec (UKS Jedynka Szczecinek) – 9:56

5 km juniorów młodszych
1. Bartosz Kowalczyk (PLKS Gwda Piła) – 13:20
2. Wojciech Czernek (MOSM Tychy) – 13:28
3. Szymon Kulka (ULKS Lipinki) – 13:28
4. Zbigniew Kaszewski (ULKS Talex Borysław Borzytuchom) – 13:35
5. Dawid Konieczek (WMLKS Nadodrze Powodowo) – 13:38
6. Cezary Sowiński (MKL Szczecin) – 13:40
7. Jakub Nowak (LKS Sana Kościan) – 13:40
8. Tomasz Grycko (UKS Bliza Władysławowo) – 13:42
9. Arkadiusz Piaskowski (UKS Olimp Duszniki) – 13:43
10. Radosław Pawłowski (LLKS Osowa Sień) – 13:43

Pełne wyniki: www.domtel-sport.pl.

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl