przedwojewski
23 lutego 2023 Karolina Obstój Sport

Przedwojewski z kolejnym zwycięstwem na Transgrancanaria!

W drugim dniu festiwalu biegowego Transgrancanaria na biegu Starter rozgrywanym na dystansie 24 km z łącznym przewyższeniem +1780m/-1640m ponownie znakomicie spisali się Polacy. Bartek Przedwojewski wygrał na finiszu o 44 setne sekundy z Hiszpanem Alexem Garcia Carrillo! Organizatorzy nie zdążyli nawet rozwinąć na mecie wstęgi dla zwycięzcy. Hiszpan jest utytułowanym biegaczem górskim, zdobywcą brązowego medalu w biegu alpejskim podczas Mistrzostw Świata w Tajlandii w 2022 r. Carrillo ma też bardzo dobre życiówki z biegów ulicznych – 29:39 na 10km i 1:04:30 w półmaratonie. Udany start zaliczył także Rafał Matuszczak. Rafał dzień wcześniej zajął piąte miejsce na KM Vertical, a podczas biegu an 24km finiszował oczko wyżej z czasem 2:07:02. Marcin Rzeszótko, który na MK Vertical zajął czwarte miejsce, Starter ukończył na wysokiej siódmej pozycji. W pierwszej dwudziestce zmieścił się także Maciej Dombrowski (19 miejsce, 2:26:22).

5. Mael ALLAIRE – 2:11:01

W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Szwajcarka Rea Iseli, pokonując o ponad 5 minut Hiszpankę Mireia Pons Torres. Co ciekawe, cała pierwsza trójka kobiet sponsorowana jest przez markę Brooks.Ósme miejsce zajęła Polka Anna Luty Legutko.