13 stycznia 2017 Redakcja Bieganie.pl Sport

Przebiegnijmy razem 3000 km dla Aleppo! – bieg charytatywny


Fundacja „Maraton Warszawski” zachęca wszystkich biegaczy do pomocy ofiarom działań wojennych prowadzonych w syryjskim Aleppo. 29 stycznia Fundacja organizuje wydarzenie „#BiegamDobrze dla Aleppo” w ramach inicjatywy „Warszawa dla Aleppo”, prowadzonej przez stołeczny ratusz. Charytatywny bieg jest elementem akcji charytatywnej #BiegamDobrze, a trasę wytyczono wokół Pałacu Kultury i Nauki.
W 1944 roku Warszawa została zrównana z ziemią w wyniku działań wojennych. Miasto zburzono niemal w całości, a życie tysięcy Warszawiaków legło w gruzach. Obecnie na oczach całego świata rujnowane jest Aleppo. Każdego dnia giną ludzie, mieszkańcy miasta tracą dach nad głową, a setki dzieci stają się sierotami doświadczonymi traumą wojny. Syryjczykom brakuje jedzenia, ubrań, podstawowych środków sanitarnych. Możemy im pomóc.

29 stycznia zapraszamy wszystkich biegaczy – zarówno tych profesjonalnych, jak i amatorów – na plac przy Pałacu Kultury i Nauki. Chcemy wspólnie pokonać 3000 kilometrów, bo tyle właśnie dzieli Warszawę od Aleppo. Ten bieg będzie wyjątkowy i zapraszamy do wzięcia w nim udziału wszystkich, bez względu na kondycję sportową. Biegacze będą mieli do pokonania 10 km, co przekłada się na 6 okrążeń wokół PKiN. Jednak tak naprawdę nie jest ważne, czy ktoś przebiegnie cały dystans, czy tylko jedno okrążenie. Najistotniejsze jest to, abyśmy pokazali Europie, że jako biegacze potrafimy się zjednoczyć i pomóc zwykłym ludziom w Aleppo, którzy cierpią w obliczu wojny. Ta akcja to nie tylko wyraz solidarności, to wymierna pomoc. – komentuje Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

Już dziś każdy może zapisać się na wydarzenie „#BiegamDobrze dla Aleppo”, realizowane w ramach projektu charytatywnego Fundacji „Maraton Warszawski”. #BiegamDobrze to pierwszy taki projekt w Polsce, którego celem jest połączenie aktywności sportowej z działalnością charytatywną. Biegacze startujący w imprezach Fundacji (Maratonie i Półmaratonie Warszawskim oraz Ekidenie) mogą zapisywać się do udziału w biegach na dwa sposoby: dokonując tradycyjnej opłaty startowej lub zakładając profil swojej internetowej zbiórki #BiegamDobrze i zbierając fundusze na wybrany przez siebie cel charytatywny. Do tej pory uczestnicy akcji zebrali wspólnie ponad milion złotych na cele dobroczynne!

„#BiegamDobrze dla Aleppo” to wyjątkowa edycja akcji. Każdy, kto chce wesprzeć mieszkańców Aleppo, może założyć swoją zbiórkę #BiegamDobrze. Wystarczy, że uzbiera 100 zł., a otrzyma wyjątkowy numer startowy, który będzie dowodem na to, że nie pozostał obojętny. Zebrane środki w całości dofinansują pomoc dla mieszkańców niszczonego wojną miasta.

Pomysłodawcy zachęcają biegaczy do założenia białych koszulek, symbolizujących pokój i wyraz sprzeciwu wobec agresji militarnej. Wydarzenie nie będzie miało charakteru tradycyjnego wyścigu. W ostatnią niedzielę stycznia wszyscy spotkamy się nie po to, by walczyć o medale, ale by dać wyraz solidarności mieszkańcami Aleppo i przede wszystkim – pomóc. W akcję włączyła się Polska Akcja Humanitarna oraz Caritas.      

Więcej informacji i zapisy: www.pzupolmaratonwarszawski.com/dlaAleppo

Data: 29 stycznia
Start i meta: Pałac Kultury i Nauki – przy pomniku Janusza Korczaka
Godzina: 10:00
Dystans: 10 km (lub mniej). Biegamy po pętlach o długości ok 1600 m, sam decydujesz ile przebiegniesz.
Limit czasu: 1h 30 minut
Cel: zebrać jak najwięcej środków, które Caritas i PAH przeznaczą na pomoc mieszkańcom Aleppo.

Możliwość komentowania została wyłączona.