new balance 880
 
22 września 2007 Redakcja Bieganie.pl Sport

Prezentacja elity Maratonu Warszawskiego 2007


W sobotę o godzinie 13, na dzień przed startem Maratonu Warszawskiego na skwerze I Dywizji Pancernej zaprezentowano raz jeszcze elitę, która wystartuje w jutrzejszym biegu na dystansie 42.195km.

Dyrektor biegu – Marek Tronina jako pierwszych przedstawił pacemakerów, a więc zawodników odpowiedzialnych za nadawanie odpowiedniego tempa pozostałym zawodnikom walczącym o zwycięstwo i co ważne, jak najlepszy rezultat. W tym gronie znaleźli się Kenijczyk Michael Karonei, zwycięzca Półmaratonu Warszawskiego z tego roku oraz tryumfator maratonu w Warszawie sprzed kilku lat Radosław Dudycz.

elit1_524.jpg

Jako kolejni zaprezentowani zostali najwięksi faworyci reprezentujący nasz kraj: Paweł Ochal oraz Rafał Wójcik. Pierwszy z tej dwójki jest aktualnym mistrzem Polski w maratonie, natomiast drugi byłym mistrzem na tym dystansie. Obaj mają nadzieję uzyskać jutro czas poniżej 2:12.0 odpowiadający minimum na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

elit2_524.jpg

Wśród reprezentantów Polski, mających walczyć o zwycięstwo wymienia się także Adama Draczyńskiego oraz Dariusza Kruczkowskiego. Draczyński w maratonie może pochwalić się rekordem życiowym 2:15.01, natomiast Kruczkowski na dystansie maratonu nie odniósł jeszcze dużego sukcesu, wciąż mając nadzieję, że jego zła passa zostanie przerwana w jutrzejszym biegu.

elit3_524.jpg

Z zawodników zagranicznych jako pierwszy wywołany przez Marka Troninę został Andrei Gordeev z Białorusi, posiadacz najlepszego rekordu życiowego ze zgłoszonych zawodników – 2:11:44 (Hamburg 2001).

elit4_524.jpg

Na dobre rezultaty liczą także reprezentanci Zimbabwe: Brighton Chipere oraz Michael Ngaseke. Obaj mogą pochwalić się dobrymi rekordami życiowymi wynoszącymi odpowiednio 2:15:37 (Chipere) oraz 2:12:53 (Ngaseke).

elit5_524.jpg

Z najlepszych zawodniczek wśród kobiet zaprezentowano jedynie dwie zawodniczki: Polkę Karolinę Jarzyńską debiutującą w maratonie oraz Ukrainkę Valentinę Poltavską, której rekord życiowy na tym dystansie wynosi 2:38:10 (Detroit 2004).

elit6_524.jpg

Start do Maratonu Warszawskiego odbędzie się w niedzielę o godzinie 9:00. Zawodnicy z czołówki liczą na gorący doping wszystkich kibiców na trasie.

elit7_524.jpg