14 lipca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Polska stanie na podium Drużynowych Mistrzostw Europy?

Młociarz Quentin Bigot został przyłapany na stosowaniu środków dopingujących podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Brunszwiku. Dlaczego o tym piszemy? Otóż fakt ten może wpłynąć na awans Polski w ostatecznej klasyfikacji tych zawodów. Nasza drużyna w skutek dyskwalifikacji Francuza może zająć 3 miejsce!
Polska zakończyła 5. Drużynowe Mistrzostwa Europy, które w dniach od 21 do 22 czerwca odbyły się w Brunszwiku, na 4 miejscu z niewielką stratą do Francuzów. Trzy tygodnie po tym wydarzeniu okazuje się, że klasyfikacja generalna może ulec zmianie.

Jak podaje francuski dziennik L’Est républicain, Quentin Bigot, młociarz, który w Brunszwiku zajął 2 miejsce i zdobył dla Francji 11 punktów – został przyłapany na dopingu. Jeśli wyniki badań próbki B to potwierdzą, Francuzi stracą brązowy medal DME na rzecz Polaków! Dla naszej reprezentacji byłby to pierwszy taki sukces w historii tej imprezy.

Renata Pliś z minimum na Mistrzostwa Europy

Zostając przy wydarzeniach z bieżni dodajmy, że w miniony weekend dobre wieści dotarły do nas także z Glasgow, gdzie minimum na Mistrzostwa Europy wywalczyła Renata Pliś. Polka z czasem 4:05.40 zajęła dziewiąte miejsce w biegu na 1500 m rozgrywanym w ramach cyklu Diamentowej Ligi.

IMG 9612

Dla zawodniczki Maratonu Świnoujście był to pierwszy w tym sezonie wynik lepszy od wskaźnika PZLA na mistrzostwa Starego Kontynentu (4:07.00). Aby wystartować w Szwajcarii Polka musi powtórzyć to osiągnięcie.

Zwycięstwo w Glasgow odniosła Holenderka Sifan Hassan, która po raz kolejny w tym sezonie pokonała faworyzowaną Abebę Aregawi.

W Wielkiej Brytanii dobrze spisał się także David Rudisha, który z najlepszym wynikiem w tym sezonie zwyciężył w biegu na 800 m (1:43.34).