9 października 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Polscy żołnierze z medalami na Igrzyskach CISM w Mungyeongu


Angelika Cichocka, Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz, Dominik Bochenek, Marcin Lewandowski, Artur Noga i męska sztafeta 4x 100 m wywalczyła w Mungyeongu medale VI Igrzysk CISM. O miejsca na podium w Korei powalczą jeszcze nasi maratończycy.

Nie od dziś wiadomo, że czołowi polscy maratończycy są członkami wojskowych klubów sportowych. Sytuacja ta nie dotyczy jednak tylko naszych najlepszych biegaczy ulicznych, ale także innych polskich lekkoatletów. Dzięki obecności w wojsku nasi zawodnicy korzystają z finansowej pomocy ze strony Państwa, w zamian jednak zobligowani są do startów w najważniejszych wojskowych mistrzostwach.

W tym roku najważniejszą wojskową imprezą dla naszych sportowców są VI Igrzyska CISM, które rozgrywane są Korei Południowej. Do tej pory (po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji stadionowych) polska reprezentacja może pochwalić się 10 medalami lekkoatletów, w tym 7 wywalczonych przez biegaczy.

Na podium wojskowych igrzysk stawały nasze sprinterki: Marika Popowicz – trzecia w biegu na 100 m i Anna Kiełbasińśka, druga na 200 m. Poza nimi medale zdobyli także płotkarze: Artur Noga (drugie miejsce) i Dominik Bochenek (trzecie), którzy w finałowym biegu na 110 m ppł. ulegli jednie mistrzowi świata, Rosjaninowi Siergiejowi Szubienkowi.

W biegach średnich z brązowych medali cieszyli się Angelika Cichocka i broniący tytułu Marcin Lewandowski. 

Na dystansie 800 m wśród mężczyzn triumfował Ali Saad Al-Daran, który wynikiem 1:45.50 poprawił rekord życiowy. Srebro zdobył Jackson Kivuva z czasem 1:45.70. Marcin uzyskał rezultat 1:46.36. Wśród kobiet przed Cichocką (2:00.72) bieg ukończyły Ukrainka Natalia Lupu (1:59.99) i mistrzyni świata Białorusinka Maryna Arzamasowa (2:00.57).

Jedyny biegowy złoty medal igrzysk zdobyła męska sztafeta 4x 100 m, czyli Robert Kubaczyk, Grzegorz Zimniewicz, Kamil Masztak i Dariusz Kuć. Czasem 39.35 polski zespół wyprzedził o 6 setnych Dominikanę i o 8 setnych Sri Lankę.

W ramach rywalizacji lekkoatletów do rozegrania zostały jeszcze dwa biegi maratońskie – kobiet i mężczyzn. Rywalizacja maratończyków rozpocznie się w niedzielę. Barwy Wojska Polskiego reprezentować będą Iwona Lewandowska, Monika Stefanowicz, Olga Kalendarova-Ochal, Henryk Szost, Marcin Chabowski i Błażej Brzeziński.

chabos_fb.jpg

Pełne wyniki: http://korea2015mwg.org/

Możliwość komentowania została wyłączona.