NB 1080v12
 
17 września 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Półmaraton Gdańsk ze sponsorem tytularnym – AMBEREXPO


Półmaraton w Gdańsku, który rozegrany będzie 26 października 2014 roku, zyskał właśnie sponsora tytularnego. Impreza będzie nosić nazwę AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk. Z całą pewnością z tej współpracy zadowoleni będą startujący zawodnicy. Dzięki niej meta zlokalizowana będzie w hali nowoczesnego centrum targowego. Również posiłki, depozyty, expo, dekoracje zwycięzców znajdą swoje miejsce pod dachem.

1.jpg

AMBEREXPO to jedno z największych centrów wystawienniczo-kongresowych w Europie, które leży w bezpośrednim sąsiedztwie jednego z najpiękniejszych stadionów piłkarskich, zwany „Bursztynowym” – PGE Arena Gdańsk. Na kompleks AMBEREXPO składają się m.in. trzy zintegrowane hale wystawiennicze o powierzchni 12 tyś. m2, z których aż półtorej hali będzie przeznaczone właśnie na półmaraton.

Rafał Zakrzewski – dyrektor imprezy z AZS Centralnego Ośrodka Sportu Akademickiego, który wspólnie z Miastem Gdańsk i firmą Labosport Polska organizuje tą imprezą twierdzi, że dzięki nowemu partnerowi zawodnicy będą się mogli w pełni cieszyć nie tylko biegiem, ale także jego atmosferą zarówno przed, jak i po nim.

Pomysł wydaje się rzeczywiście trafiony w przypadku biegu odbywającego się pod koniec października. Ewentualna zła pogoda ma znacznie mniejszy wpływ na startujących, szczególnie kończących bieg zawodników. Nie tylko nie muszą się teraz martwić o szybkie odebranie rzeczy i ucieczkę do domu. W nowej lokalizacji z pewnością będzie można spędzić ciekawie czas dopingując innych uczestników, lub  znajdując kilka chwil na rozmowę ze starymi znajomymi z biegowych tras bez względu na panującą aurę.

xxxx.jpg

Ciekawostką jest, że tego typu rozwiązanie stosowane są już przez duże imprezy w Europie. Przykładem może być choćby rozgrywany tego samego dnia maraton we Frankfurcie.

Da startu w AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk pozostało niespełna półtora miesiąca, a do biegu zgłosiło się już ponad 2000 uczestników. Lista startowa powiększa się z dnia na dzień. Przypominamy, że limit uczestników na te zawody to 4000 uczestników. Niezdecydowanych półmaratończyków zapraszamy na oficjalną stronę imprezy www.polmaratongdansk.pl.

Redakcja Bieganie.pl