30 czerwca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Półmaraton Gdańsk – biegowe święto w Trójmieście!


Już tej jesieni wystartuje pierwsza edycja Półmaraton Gdańsk. Jest to świetnie zapowiadająca się impreza, której lokalizacja w jednym z najpiękniejszych polskich miast połączona z nadmorskim klimatem stwarza idealne miejsce dla zawodników chcących wziąć udział w tym przedsięwzięciu.

3.jpg

– Gdańsk jest ostatnim tak wielkim miastem w Polsce, które nie posiada dużej imprezy biegowej. Doskonała lokalizacja, dobry dojazd z innych rejonów kraju, lotnisko, świetna infrastruktura oraz nadmorski klimat sprawiają, że Gdańsk ma naprawdę olbrzymi potencjał do organizacji tego typu wydarzeń – mówi dyrektor imprezy Rafał Zakrzewski z AZS Centralnego Ośrodka Sportu Akademickiego w Gdańsku.

1.jpg

Półmaraton Gdańsk odbędzie się 26 października 2014 roku, a zawodnicy wyruszą z linii startu o godzinie 10:00. Szczegóły dotyczące trasy są w trakcie ustalania przez organizatorów, ale pewną informacją jest, że zawody zostaną poprowadzone głównymi arteriami miasta na jednej pętli. Start i meta będzie zlokalizowana w okolicy Amber Expo i PGE Arena.

2.jpg

Zapisy do Półmaratonu ruszają 1 lipca 2014 roku o godzinie 16:00. Zapisać się na tą imprezę będzie można przez specjalnie przygotowany formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na oficjalnej stronie imprezy www.polmaratongdansk.pl. Organizatorzy ustanowili limit na liście startowej do 4000 osób.

4.jpg

– Coraz większa liczba entuzjastów biegania pozwala zakładać, że Półmaraton Gdańsk może liczyć na znakomitą frekwencję, więc impreza ta będzie mogła w przyszłości konkurować z największymi tego typu wydarzeniami w naszym kraju
– powiedział Marcin Florek z Labosport Polska, jeden z organizatorów półmaratonu. – Półmaraton daje doskonałą możliwość do sprawdzenia wytrzymałości i przezwyciężania własnych słabości, ale także do integracji z innymi sportowcami we wspaniałej atmosferze i duchu zdrowej, sportowej rywalizacji – dodaje Florek.
Organizatorami Półmaraton Gdańsk 2014 są AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku, LABOSPORT Polska oraz Miasto Gdańsk.
Szczegółowe informacje na temat półmaratonu można znaleźć na oficjalnej stronie imprezy www.polmaratongdansk.pl, a także na facebookowym profilu imprezy www.facebook.com/polmaratongdansk.

Możliwość komentowania została wyłączona.