2 marca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Polacy w gazie! „Lewy” bije własny rekord kraju na 1000 metrów

W naprawdę wysokiej formie, na tydzień przed Halowymi Mistrzostwami Świata w Sopocie (7-9 marca), znajdują się nasi czołowi zawodnicy. Przykład? W piątek Marcin Lewandowski, podczas mityngu we francuskim Metz, poprawił własny, halowy rekord Polski w biegu na 1000 m. Jego nowa życiówka na tym dystansie to 2:17.67!

lewy 1

Poprzedni rekord kraju na tym dystansie, gorszy o jedną dziesiątą sekundy, także należał do Lewandowskiego, który ustanowił go przed rokiem w Sztokholmie.

Sobotni wynik plasuje Polaka na trzecim miejscu na tegorocznych listach światowych. Szybciej od Lewandowskiego biegali w tym roku jedynie İlham Tanui Özbilen z Turcji (2:15.96) i Francuz Pierre-Ambroise Bosse (2:17.63).

W Metz czwarty zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw Europy wyprzedził Marokańczyka Nadera Belhanbela (2:19.24) i Francuza Floriana Carvalho (2:19.95).

Pozostali Polacy

We Francji wystąpiły również dwie Polki przygotowujące się do HMŚ: Anna Kiełbasińśka i Patrycja Wyciszkiewicz oraz Karol Zalewski, którego jednak w Sopocie nie zobaczymy z uwagi na brak dystansu 200 m w programie mistrzostw.

Anna Kiełbasińska w Metz wygrała finał B biegu na 60 m wynikiem 7.39 (7.44 w eliminacjach).

IMG 7349

Patrycja Wyciszkiewicz okazała się najszybsza na 400 m bijąc przy tym własny rekord życiowy – 53.41.

Karol Zalewski uplasował się na czwartej pozycji na dystansie 200 m (21.03). W bardzo dobrym czasie 20.58 triumfował Francuz Christophe Lemaitre.

Mityng w Pradze

Wcześniej dwójka innych Polaków przygotowujących się do Halowych Mistrzostw Świata wystartowała we wtorek, 25 lutego na mityngu w Pradze.

Dariusz Kuć w praskiej hali zajął piąte miejsce w finale sprintu na 60 metrów z czasem 6.63 (6.60 w eliminacjach – wyrównany najlepszy wynik w tym sezonie), natomiast Renata Pliś uplasowała się na trzecim miejscu w biegu na 1500 m. Polka, która w Sopocie wystąpi na dystansie 3000 m uzyskała czas 4:09.89.