14 września 2019 Redakcja Bieganie.pl Sport

Pobiegnijcie po skarby w Środzie Śląskiej


Zbliża się kolejna, czwarta edycja HMT IV Bieg o Skarb Średzki pod Honorowym Patronatem Burmistrza Środy Śląskiej Adama Rucińskiego. W niedzielę 29 września można sprawdzić swoją aktualną formę i poddać ciało sportowej rywalizacji. Szybka, atestowana trasa i liczne konkursy czekają na uczestników imprezy na Dolnym Śląsku.

Duże sportowe święto w naszym mieście organizowane jest dla wszystkich, zarówno amatorów, jak i rasowych zawodników. Miło patrzeć, jak średzka społeczność tego dnia spędza czas aktywnie. Cieszy nas niezmiernie fakt, że mamy coraz więcej osób z dalekich stron – mówi Rafał Serwiak specjalista ds. Marketingu i Public Relations, w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej – Z pewnością to wszystko motywuje i z roku na rok zawiesza poprzeczkę coraz wyżej. Argument rodziców, którzy twierdzą, że tego dnia dzieci się nudzą, również nie będzie już aktualny (śmiech). Specjalnie dla tych niezdecydowanych przygotowaliśmy bieg krasnala, podzielony na cztery grupy wiekowe, oczywiście z nagrodami! Nie ma nic piękniejszego jak rodzinnie uprawiany sport.

HMT IV Bieg o Skarb Średzki to 10 km szybkiej trasy ulicami miasta, w której pokonaniu nie trzeba się wykazywać wielką wytrzymałością. Jest bezpieczna i sprawdzona, co potwierdza atest PZLA. Podobnie będzie w biegach dla najmłodszych, gdzie dystanse są zdecydowanie krótsze – od 60 m dla maluszków z roczników  2013-2016 do 1000 m dla roczników 2005-2006.4BIEG Plakat final poprawKibice mogą liczyć na emocje na trasie. Przecież fajnie jest oglądać zmagania bliskiej osoby, której się dopinguje… Oprócz tego Telewizja Roland planuje transmisję biegu na żywo.

Aby podnieść poziom sportowej rywalizacji, w tej edycji po raz pierwszy przygotowane zostały nagrody dla nowych rekordzistów trasy. Wśród kobiet aktualnie najlepszy czas to 39:48, natomiast dla mężczyzn wynik do pobicia wynosi 34:08. Jak widać najlepsi prezentują niezły poziom i żeby wywalczyć nagrodę trzeba będzie powalczyć…

– Drugą nowością, która zapewne będzie cieszyła się zainteresowaniem, jest loteria z nagrodami dla wszystkich uczestników biegu. Każdy z zawodników otrzyma kupon konkursowy, który umieści przed startem w specjalnie przygotowanej urnie. Po zakończonym biegu i rozdaniu nagród dla zwycięzców biegu (kategorie open i wiekowe), odbędzie się losowanie. Na naszym facebookowym portalu społecznościowym ogłosiliśmy już teraz konkursy z nagrodami. Warto brać w nich udział, bo  do wygrania są karnety do Średzkiego Parku Wodnego – zachęca Rafał Serwiak.

Konkursy zostaną udostępnione lada chwila. Zapraszamy do śledzenia strony, na której znajdziecie wszystkie potrzebne informacje: www.facebook.com/OSiRofficial/

Organizator dodatkowo przygotował dla każdego zawodnika jedyny w swoim rodzaju medal pamiątkowy oraz pakiet startowy, w którym między innymi znajdziecie koszulkę startową.

Zachęcamy do zapisów i udziału w  HMT IV Biegu o Skarb Średzki.

srodakoniec.JPG

Możliwość komentowania została wyłączona.