20 lutego 2018 Redakcja Bieganie.pl Sport

Po nowe wyzwania i rekordy do Stolicy Wielkopolski


Start, meta, ale przede wszystkim przebieg trasy 11.PKO Poznań Półmaratonu wytyczono przez centrum Poznania. Nowa trasa jest mieszanką zbiegów, podbiegów oraz nowych atrakcji turystycznych jakie czekają na uczestników tegorocznej edycji kwietniowego półmaratonu.

Start: Godz. 10:00 na ulicy Grunwaldzkiej, tuż przy Międzynarodowych Targach Poznańskich, na wysokości World Trade Center, jednak w odróżnieniu od dwóch poprzednich edycji trasa pobiegnie w stronę Grunwaldu.  Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich latach, zawodnicy na trasę wyruszą tzw. startem falowym, czyli w odstępach czasu. Bez obaw nie trzeba się spieszyć, przepychać do przodu, bowiem czas startu każdego z uczestników zostanie włączony w chwili przebiegnięcia bramy startu.

Pierwsze 12 kilometrów to przysłowiowa „bułka z masłem”, praktycznie z górki, warto jednak nie rozpędzać się za mocno i raz po raz spojrzeć na atrakcje, które mijać będziemy po drodze. Na wysokości 3,5 kilometra, po prawej stronie będzie można zobaczyć INEA Stadion, który był jedną z aren „UEFA EURO 2012″, na którym swoje mecze rozgrywa na co dzień drużyna KKS Lech Poznań.  18 kilometr trasy, to okolice Starego Miasta, zawodnicy odwiedzą ulice Garbary, Solną, gdzie stopień trudności trasy w żargonie biegaczy określamy: „płasko jak stół”.  Prawdziwe wyzwanie i wspinaczka niczym „Heartbreak Hill”, czekać będzie w okolicy 19 kilometra. Dwa podbiegi na ul. Niepodległości oraz Św. Marcin, tuż przed Rondem Kaponiera, dadzą mocno w kość. Warto potrenować siłę biegową! Warto też w tym czasie zająć myśli czymś innym i zwrócić uwagę na kolejne atrakcje turystyczne miasta Poznania: jeden z czołowych Uniwersytetów – Uniwersytet Adama Mickiewicza, dawny Zamek Cesarski czy znajdujący się na Placu Adama Mickiewicza pomnik Poznańskiego Czerwca 1956. Gdy miniemy najtrudniejszy odcinek trasy, biegniemy dalej przez nowo przebudowane rondo Kaponiera, mijamy po prawej stronie Hotel Sheraton, skąd już tylko ostatnie metry do upragnionej mety na Placu Marka Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Zapisy na stronie: www.halfmarathon.poznan.pl

Opłaty:
do 28 lutego – 90 zł
1 – 31 marca – 110 zł
1 – 12 kwietnia – 130 zł
13 – 14 kwietnia – 150 zł

 mapa

Start – ul Grunwaldzka na wysokości World Trade Center MTP
Odcinek ul. Grunwaldzka (nitka północna) do ulicy Cmentarnej
ul. Grunwaldzka (nitka południowa)
ul. Jugosłowiańska
ul. Taczanowskiego
ul. Ściegiennego
ul. Arciszewskiego
ul. Hetmańska (nitka południowa)
ul. Dolna Wilda – Rondo (obiegamy je)
ul. Dolna Wilda
ul. Piastowska
ul. Droga Dębińska
ul. Strzelecka
ul. Garbary
ul. Małe Garbary
ul. Solna
ul. Niepodległości
ul. Święty Marcin
Rondo Kaponiera (obiegamy)
ul. Roosevelta
ul. Bukowska
ul Grunwaldzka
Meta na MTP

profil

Możliwość komentowania została wyłączona.