New Balance 1080v12
 
23 stycznia 2008 Redakcja Bieganie.pl Sport

Plebiscyt Bieganie.pl do końca stycznia


Jeszcze tylko do końca stycznia głosujemy na najlepszych polskich zawodników! Przypominamy:

Redakcja serwisu bieganie.pl przedstawia jedyne, niepowtarzalne, bezpośrednie, demokratyczne i wolne

Wybory najlepszego biegacza/najlepszej biegaczki w Polsce w roku 2007

Zanim zaprosimy Państwa do głosowania, prosimy o zapoznanie sie z regulaminem plebiscytu.

Przedstawione kandydatury są naszym redakcyjnym wyborem i chociaż staraliśmy się, aby kryteria doboru były możliwie bezstronne, zawsze można zapytać, dlaczego wybraliśmy jednego, a pominęliśmy drugiego. Niestety, musieliśmy dokonać pewnej selekcji, zgodnej z naszą wiedzą na temat lekkiej atletyki oraz naszymi sumieniami. Aby nikt nie poczuł sie urażony pominięciem – prosimy o traktowanie plebiscytu jako rodzaju zabawy.

zegarki_mini.jpgWśród uczestników głosowania rozlosujemy 4 zegarki marki Timex (dwa z nich TIMEX T5F591, T5J992 wygrały w naszym Teście Zegarków Biegowych, pozostałe dwa TIMEX T5E411, T5E451 zajeły trzecie miejsce). Aby wziąć udział w losowaniu, po wypełnieniu mini-ankiety (link w tytule plebiscytu) należy kliknąć na link, który znajdzie się w automatycznie rozsyłanym e-mailu. E- mail przyjdzie na podany w ankiecie adres.

Dla zwycięzców plebiscytu TIMEX ufundował zegarki z eleganckiej sportowej linii Titanium.

Poniżej przedstawiamy krótkie charakterystyki zawodników nominowanych do poszczególnych kategorii, z uwzględnieniem ich sukcesów TYLKO w 2007 roku:

Najlepsza biegaczka:

 

Lidia Chojeckapodwójna złota medalistka Halowych Mistrzostw Europy (1500m, 3000m), 10 miejsce MŚ w Osace na 1500m , złota medalistka Halowych Mistrzostw Polski na 3000 m,
rekordzistka Polski na dystansie 3000 m na hali (8:38,21), brązowa medalistka MP na
dystansie 800m, złota medalistka MP na 10 000 m.


Katarzyna Kowalska
zwyciężczyni Pucharu Europy na dystansie 3000m z przeszkodami, złota medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy na tym samym dystansie, brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy w biegach przełajowych
(indywidualnie i w drużynie),
złota medalistka Mistrzostw Polski na 3000m z przeszkodami,
złota medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski na dystansie 3000 m z
przeszkodami, 5000m, 10000m, złota medalistka MMP w
biegach przełajowych,
srebrna medalistka MP w biegach
przełajowych.

Anna Rostkowska – posiadaczka trzeciego na świecie czasu na 1000 m (2.36,95),
drugi wynik w Polsce w biegu na 800m – 2:01,02.

Ewelina Sętowska-Dryk – złota medalistka MP na 800m, złota medalistka HMP na 800 m, 20 m-ce na MŚ w Osace na 800 m, najlepszy w 2007 roku wynik na 800m w Polsce.

Wioletta Frankiewicz-Janowska – złota medalistka MP na 5000 m
(15:59,59), finalistka MŚ w Osace na 3000 m z przeszkodami (15 m-ce) .

Sylwia Ejdys – zwyciężczyni Pucharu Europy, zwyciężczyni Wojskowych MŚ, brązowa medalistka
Uniwersjady w Bangkoku, złota medalistka MP – wszystko na dystansie 1500m.


Dorota Gruca
– druga zawodniczka Maratonu w Amsterdamie (2:30, 10), srebrna medalistka MP na 5000m.

Najlepszy biegacz:


Marcin Lewandowski – młodzieżowy Mistrz Europy w biegu na 800m, wicemistrz
Polski na 800m, ósme miejsce Uniwersjady, 3 miejsce na
prestiżowym mitngu w Hengelo, gdzie wygrał m.in z aktualnym
mistrzem Europy – Holendrem Bramem Somem. 31 miejsce na świecie jeśli chodzi o wyniki na 800m – 1.45,52.

Paweł Czapiewski – zwycięzca
Pucharu Europy w biegu na dystansie 800m, mistrz Polski na tym samym
dystansie, najlepszy wynik sezonu: 1.45,93, co daje 46 miejsce na świecie.

Bartosz Nowicki – Mistrz Polski w biegu
na dystansie 1500m, 3 podczas Pucharu Europy w biegu na 3000m,
najlepsze rezultaty sezonu: 1.46,81 (85 miejsce na świecie) –
800m, 3.39,19 (115 miejsce na świecie) – 1500m.

Arkadiusz Sowa – najlepszy wynik w
Polsce w maratonie 2:12:00 i półmaratonie – 63:42, Mistrz Polski w półmaratonie, siódmy w Maratonie Berlińskim

Paweł Ochal – zwycięzca Maratonu
Warszawskiego – 2:12:20 oraz Mistrz Polski w maratonie 2:15:31 z Dębna.

Tomasz Szymkowiak – autor najlepszego w Polsce wyniku na dystansie 3000m z przeszkodami – 8.26,52, zwycięzca mitingu Pedros Cup na tym dystansie oraz mistrz Polski

Michał Kaczmarek – Mistrz Polski na 10000m, autor najlepszego czasu w Polsce na 10000m – 28.37,44, wicemistrz Polski w przełajach.

Najlepsza sprinterka:


Monika Bejnar
– mistrzyni Polski w biegu na 200m, 6 zawodniczka Pucharu
Europy w biegu na 200m i w sztafecie 4 x 100m oraz 2 w sztafecie 4 x 400m

Marta Jeschke – brązowa medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy w
biegu na 200m i sztafecie 4 x 100m, finalistka Mistrzostw Świata w
sztafecie 4x 100m, brązowa medalista Mistrzostwa Polski w biegu na 100m
i 200m, halowa mistrzyni Polski w biegu na 200m, młodzieżowa mistrzyni
Polski w biegu na 200m i brązowa na 100m

Anna Jesień – brązowa medalistka Mistrzostw Świata w biegu na 400m
ppł., 6 miejsce w sztafecie 4 x 400m, rekordzistka Polski w biegu na
400m ppł., zwyciężczyni biegów w Warrensheid, Rieti, Rovereto i
Stuttgarcie, 2 zawodniczka Pucharu Europy

Ewelina Klocek – finalistka Mistrzostw Świata w sztafecie 4 x 100m,
4 zawodniczka Młodzieżowych Mistrzostw Europy w biegu na 200m i brązowa
medalistka w sztafecie 4x 100m, srebrna medalista Mistrzostwa Polski w
biegu na 100m i 200m, brązowa medalistka Światowych Igrzysk Wojskowych
w biegu na 200m, młodzieżowa mistrzyni Polski w biegu na 100m i srebrna
na 200m

Daria Korczyńska – brązowa medalista Halowych Mistrzostw Europy w
biegu na 60m, finalistka Mistrzostw Świata w sztafecie 4x 100m, złota
medalistka Światowych Igrzysk Wojskowych w biegu na 200m i brązowa na
100m, mistrzyni Polski w biegu na 100m, halowa mistrzyni Polski w biegu
na 60m, uczestniczka Pucharu Europy

Aurelia Trywiańska – 7 zawodniczka Halowych Mistrzostw Europy w
biegu na 60m ppł., halowa mistrzyni Polski w biegu na 60m ppł.,
uczestniczka Mistrzostw Świata w biegu na 100m ppł.

Sztafeta 4 x 400m – 6te miejsce MŚ w Osace.

Najlepszy sprinter:


Daniel Dąbrowski
– brązowy medalista Mistrzostw Świata w sztafecie 4x
400m, mistrz Polski w biegu na 400m, halowych mistrz Polski w biegu na
400m, 5 zawodnik Pucharu Europy, srebrny medalista Światowych Igrzysk
Wojskowych w biegu na 400m i złoty w sztafecie 4x 400m

Marcin Jędrusiński – mistrz Polski w biegu na 100m i 200m, halowy
wicemistrz Polski na 60m i mistrz na 200m, 4 zawodnik Pucharu Europy,
półfinalista Mistrzostw Świata w biegu na 200m, złoty medalista
Światowych Igrzysk Wojskowych w biegu na 200m

Kacper Kozłowski – brązowy medalista Mistrzostw Świata w sztafecie
4x 400m, brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy w biegu na
400m, srebrny medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy w sztafecie 4x
400m, brązowy medalista Mistrzostw Polski w biegu na 400m, młodzieżowy
mistrz Polski w biegu na 200m i 400m, rekord życiowy 45.80

Dariusz Kuć – wicemistrz Polski w biegu na 100m, 5 zawodnik
Młodzieżowych Mistrzostw Europy w biegu na 100m, uczestnik Mistrzostw
Świata, brązowy medalista halowych mistrzostw Polski w biegu na 60m,


Marek Plawgo
– brązowy medalista Mistrzostw Świata w biegu na 400m
ppł., rekordzista Polski w biegu na 400m ppł. – 48.12, brązowy
medalista Mistrzostw Świata w sztafecie 4x 400m, drugi zawodnik Pucharu
Europy, zwycięzca biegów w Bydgoszczy, Rieti, Rovereto, Berlinie i
Stuttgarcie, mistrz Polski na 400m ppł.

Sztafeta 4x400m – brązowy medal Mistrzostw Świata w Osace, srebrny
medal Halowych Mistrzostw Europy w Birmingham, złoty medal Światowych
Igrzysk Wojskowych

Najbardziej obiecujący młody talent, kobiety:


Danuta Urbanik
Wicemistrzyni Europy w
biegach przełajowych wśród juniorek,
rekordzistka Polski juniorek na 1500m w hali – 4.23,01, złota medalistka MP juniorów w biegach przełajowych,
podwójna złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorów (800m, 1500m), najlepszy tegoroczny czas na 1500m – 4.16.44

Marta Wojtkuńska – trzykrotna srebrna medalistka MMP na dystansach
10 000m, 5000m oraz MMP w biegach przełajowych, 8 miejsce na MME na 10
000 m, brązowa medalistka ME w biegach przełajowych w drużynie, 4 m-ce
MP na 5000 m.
Najlepszy wynik U-23 na dystansie 3000m.



Monika Flis
– najlepszy tegoroczny czas wśród juniorek na 800m-2.05.68,
srebrna medalistka Halowych Mistrzostw Polski Juniorów na 800m, srebrna medalistka MP w biegach
przełajowych, brązowa medalistka MPJ na 800m, 11 m-ce na ME juniorów na 800m.
Najlepszy wynik w Polsce wśród juniorek na 800m.

Eliza Gawryluk– srebrna medalistka MPJ w biegu na 2000 m z przeszkodami, 6 m-ce na ME w biegu na 3000 m z przeszkodami.
Najlepszy wynik wśród juniorek na 3000m z przeszkodami.


Izabela Trzaskalska
rekordzistka Polski juniorek na 5000m – 16:26.12, złota medalistka MPJ w biegach przełajowych, złota
medalistka MPJ na 5000m,
uczestniczka ME i MŚ w biegach przełajowych, 5 m-ce MP na 5000 m.


Ewa Jacniak
7 miejsce MŚ Juniorów Młodszych w
biegu na 800m,
rekordzistka Polski Juniorów Młodszych w hali na 600m 1.32.20, złota
medalistka Halowych MP Juniorów Młodszych na 600m, złota medalistka MP Juniorów Młodszych na 800m, najlepszy
tegoroczny czas juniorek młodszych na 800m – 2.06.57


Karolina Waszak
– złota medalistka MPJ na 3000m, uczestniczka ME w
biegach przełajowych, 8 m-ce na Mistrzostwach Europu Juniorów na 3000m, 6 m-ce MP na 5000m. Najlepszy wynik wśród juniorek na 3000m.

Agnieszka Sowińska – 4 m-ce MP na 800 m (2.04,78), srebrna medalistka MMP na 800 m, uczestniczka MME w Debreczynie na dystansie 800 m, najlepszy wynik na 800m wśród młodzieżówek.

Dominika Główczewska – złota medalistka MMP na
1500 m, 6 m-ce MME na 1500 m, brązowa medalistka MMP w biegach
przełajowych, srebrna medalistka MP na 1500 m, brązowa medalistka ME w
biegach przełajowych. Najlepszy wynik U-23 na 1500m.


Najbardziej obiecujący młody talent, mężczyźni:


Adam Kszczot
– brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów w biegu na
800m, nieoficjalny rekordzista Polski zawodników do lat 18 (800m –
1:48.10), srebrny medalista Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na 800m


Arkadiusz Mostrąg
– uczestnik Mistrzostw Europy Juniorów w biegu na
1500m, rekord życiowy 3:47.31, halowy rekordzista Polski junioróww
biegu na 800m, brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na
800m


Kamil Zieliński
– finalista Mistrzostw Europy Juniorów w biegu na
1500m, mistrz Polski juniorów w biegu na 1500m i 3000m, rekord życiowy
3:43.09
– trzeci wynik w Europie wśród juniorów.


Łukasz Kujawski
– 4 zawodnik Mistrzostw Europy Juniorów w biegu na
5000m, mistrz Polski juniorów w biegu na 5000m i biegu na przełaj,
wicemistrz Polski juniorów w biegu na 3000m, rekord życiowy 14:12.01, najlepszy wynik na 5000m wśród juniorów w Polsce.

Krystian Zalewski – 8 zawodnik Mistrzostw Europy
Juniorów w biegu na 3000m pprz., mistrz Polski juniorów w biegu na
3000m pprz., rekord życiowy 8:57.94, uczestnik Przełajowych Mistrzostw
Europy Juniorów, najlepszy w Polsce wynik na 3000m z przeszkodami juniorów.

Marcin Chabowski – mistrz Polski w przełajach, wicemistrz Polski na dystansie 10000m, 4ty na MP na 5000m, 3 na MMP na 5000m, złoto MMP na 3000m z przeszkodami, 5 na MME na 3000m z przeszkodami, pierwszy wynik w Europie wśród młodzieżowców na dystansie 10000m.

Artur Kozłowski – brązowy medal MP na 10000m i srebrny na 5000m, drugi na 5000m podczas MMP oraz pierwszy na 10000m, drużynowy medalista MME w przełajach.

Łukasz Parszczyński – najlepszy w Polsce wynik na dystansie 3000m, wicemistrz Polski na 1500m, mistrz Polski z hali na 3000m, 6ty na Pucharze Europy na 5000m,
drużynowy srebrny medalista MME w przełajach.

Kamil Murzyn – najlepszy w Polsce wynik na 5000m, trzeci na MP na 5000m, pierwszy na tym samym dystansie na MMP, drużynowy medalista MME w przełajach.

Mateusz Demczyszak – najlepszy w swojej kategorii wiekowej na 3000m z przeszkodami, 3 na Mistrzostwach Polski na tym dystansie, 3 wynik w Polsce na 3000m z przeszkodami.