15 lutego 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Pistoriusowi grozi dożywocie


pistorius 1


Oscar Pistorius, który wczoraj w niewyjaśnionych dotychczas okolicznościach zastrzelił swoją narzeczoną stanął dziś przed sądem. Kilkukrotnemu medaliście Igrzysk Paraolimpijskich grozi dożywocie.

Pierwsze doniesienia związane z tym wydarzeniem informowały nas o nieszczęśliwym wypadku. Pistorius miał pomylić swoją dziewczynę z włamywaczem. Dziś prokurator oskarżył go jednak o morderstwo z premedytacją. Tym samym dwukrotnemu złotemu medaliście ostatnich Igrzysk Paraolimpijskich grozi dożywocie.

Jak donoszą media dziewczyna Pistoriusa, Reeva Steenkamp, została przez niego postrzelona z pistoletu m.in. w głowę i klatkę piersiową. Liczne obrażenia zadane z bliskiej odległości sprawiły, że modelka zmarła na miejscu. 

Policja po zakończonym w czwartek śledztwie zaprzeczyła doniesieniom mówiącym o pomyłce. Mówi się o tym, że sąsiedzi tego feralnego dnia słyszeli głośną kłótnię, do których dochodziło także w przeszłości.

Obecnie Oscar Pistorius znajduje się w areszcie, gdzie przebywać będzie co najmniej do wtorku. Wówczas bowiem sąd wznowi przerwane dziś posiedzenie.