30 listopada 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Pierwszy 1000 zgłoszeń na Festiwal Biegowy!


festiwal2Mimo, że do rozpoczęcia Festiwalu Biegowego pozostało jeszcze 10 miesięcy już ponad 1000 osób podjęło decyzję o wzięciu udziału w wielkim biegowym święcie w Krynicy.  Przypominamy, że  tylko do końca roku obowiązują najniższe opłaty startowe – na Koral Maraton  stawka wynosi jedynie 30 zł, w biegu Życiowa Dycha 20 zł, a w Biegu 7 dolin, czyli ultra maratonie 100 km po szlakach Beskidu Sądeckiego – jedynie 75zł. Warto zapisać się już dziś ponieważ od 1 stycznia 2013 roku opłaty startowe wzrosną.  Ponadto od początku rejestracji obowiązują  promocje: „Grupowy Pakiet Startowy” i „Zapłać za jeden wystartuj w kilku biegach.”

Na biegaczy, którzy zarejestrują się do końca roku czeka także  promocja „Dwa noclegi w cenie jednego”  – każdy kto będzie chciał zarezerwować sobie nocleg za pośrednictwem organizatora Festiwalu zapłaci tylko 60 zł za dwa noclegi w pokojach wieloosobowych w krynickich pensjonatach.  Promocja dotyczy noclegów z 6 na 7 i z 7 na 8 września 2013 r.

Na biegaczy czeka wysoka pula nagród pieniężnych – aż 350 000 złotych. Nagrodą główną Festiwalu jest samochód osobowy który zostanie on rozlosowany wśród biegaczy, którzy ukończą wymagający „Koral Maraton”. W I edycji Festiwalu uczestniczyło ponad 1000 biegaczy, w II edycji w 2011 roku – 2500 zawodników a w III ponad 4000.  W tak szybkim tempie nie rozwija się żadne inne wydarzenie  sportowe w Polsce.

 Wielką siłą Festiwalu jest jego ogromna różnorodność, w Krynicy-Zdrój każdy biegacz znajdzie dystans dla siebie. W przyszłym program wzbogaci się o nowe biegi: Bieg na 1 kilometr – tu każdy będzie mógł skonfrontować swoje szkolne dokonania z obecną formą – oraz Bieg na Górę Parkową – czyli cos dla miłośników biegów górskich w stylu alpejskim. Ponieważ na Jaworzynie w czasie Festiwalu  dobywać się będą Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich w stylu anglosaskim, dla biegaczy górskich otwieramy Górę Parkową.

Program Festiwalu Biegowego przewiduje rozegranie ponad 20 biegów o łącznej długości tras przekraczającej 200 km. Trzy główne biegi to:  Życiowa Dziesiątka na najszybszej w Polsce  trasie  z Krynicy-Zdrój do Muszyny, Koral Maraton – jeden z najtrudniejszych  maratonów oraz Bieg 7 Dolin – największy ultramaraton w kraju na dystansie  100 km wiodący szlakami Beskidu Sądeckiego. Równie bogaty jak w poprzednich latach będzie program biegów dla dzieci na krynickim deptaku.