6 maja 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Peru w 18 dni biegiem – pierwsza w Polsce wyprawa turystyki biegowej


Chcecie przeżyć przygodę życia? Co powiecie na osiemnaście niezapomnianych dni w Peru, w jednym z najpiękniejszych miejsc świata? Wszystko to w ramach wyprawy biegowej organizowanej na przełomie lipca i sierpnia tego roku przez jednego z założycieli Bieganie.pl – Michała Jarosza. Obóz przeznaczony jest dla wszystkich osób, które co najmniej 2 razy w tygodniu regularnie ćwiczą lub biegają.

 

biegi 4 

W gorącym i wilgotnym klimacie wysokiej dżungli, po spalonej słońcem pustyni, wzdłuż oceanu i przez przełęcze położone na 4 i 5 tysiącach metrów nad jego poziomem. Pobiegniemy w najgłębszym kanionie świata, po piaskach półwyspu, na którym zaczęła się historia Peru, obok inkaskich ruin prowadzeni przez lokalnego posłańca i na wyspie znajdującej się na najwyżej położonym żeglownym jeziorze na Ziemi. Zobaczymy dziką przyrodę, zagadkowe miejsca z przeszłości i atrakcje współczesności. Dostaniemy się także na słynne Machu Picchu. Oczywiście biegnąc.
Podczas tych osiemnastu dni zwiedzanie to tylko dodatek do próby, przed jaką stanie Twój charakter. Na tym obozie nie wyszlifujesz formy ani nie będziesz wylegiwał się w hotelu z basenem. Zamiast tego będziesz mógł kształtować ducha i ciało. Poznając przy okazji Peru od strony, której nie zobaczysz z biurem podróży.
Na tej wyprawie liczyć się będzie każdy krok. Ten w upalnym słońcu Costy. Ten w tropikalnym deszczu Selwy. I ten w lodowatym powietrzu Sierry. Wszystkich trzech peruwiańskich krain geograficznych.

biegi 38

To obóz dla tych, którzy chcą sprawdzić się w najpiękniejszych i często niedostępnych dla przeciętnego turysty terenach Peru. Dla tych, którzy gotowi są nie tylko na niezapomniane zdjęcia, ale również pot, łzy, ból głowy i brak tchu. To obóz dla tych, którzy chcą pokonać swoje słabości.
Podczas tej wyprawy Twoja życiówka na dziesięć kilometrów czy w maratonie nie będzie mieć żadnego znaczenia. Może się bowiem okazać, że babcia z andyjskiego straganu pobiegnie szybciej. Tutaj liczysz się tylko Ty, Twój duch i Twój charakter.
Dochód z tego biegowo-objazdowego obozu nie trafi na konto agencji turystycznych, lecz zostanie przeznaczony na działania polsko-peruwiańskiej misji ewangelizacyjnej oraz rozwój biegania w Andach. Fachowe oko nad biegaczami będą mieć mieszkający w Peru misjonarze i trenerzy: Edyta Jarosz i Michał Jarosz (więcej o nich w artykule: Jarosze, biegowi misjonarze w Peru), a o sprawną organizację i bezpieczeństwo zadba Piotr M. Małachowski, doświadczony przewodnik z Limy, twórca KochamyPeru.pl – najpopularniejszego serwisu o tym kraju.

biegi 51

To wszystko gwarantuje przygodę, o której będzie można opowiadać wnukom. Ta wyprawa po prostu wbije Cię w ziemię, a jednocześnie uniesie w stronę chmur!

Program wyprawy

PERU EXTREAM RUNNING TOUR (Ekstremalna wyprawa biegowa), którą zaplanowano na przełom lipca i sierpnia tego roku to pierwsza w Polsce wyprawa turystyki biegowej.

Turnus rozpocznie się 26 lipca wylotem z Warszawy i zakończy w tym samym miejscu 13 sierpnia. Poniżej szczegółowy program.

calendar.pngDzień 1
piątek, 26 lipca

Zbiórka na lotnisku w Warszawie, przelot do Peru przez jeden z portów lotniczych w Europie. Powitanie na lotnisku w Limie przez polskiego pilota. Przejazd do hotelu.

calendar.png

Dzień 2
sobota, 27 lipca
Poranny przejazd z Limy do Paracas. Zwiedzanie Półwyspu Paracas oraz trening na jednej z plaż w Parku Narodowym Paracas. Nocleg.

biegi 13

calendar.png

Dzień 3
niedziela, 28 lipca
Poranny rejs wokół Wysp Ballestas, nazywanych Małym Galapagos. Przejazd do Arequipy. Po drodze oglądanie linii Nazca z punktu widokowego i trening na Trasie Panamerykańskiej przy brzegu Oceanu Spokojnego. Przyjazd do Arequipy późnym wieczorem.

calendar.png

Dzień 4
poniedziałek, 29 lipca
Wizyta na lokalnym targowisku, zwiedzanie Centrum Historycznego, klasztoru Santa Catalina i muzeum, w którym znajduje się mumia inkaskiej dziewczynki złożonej w ofierze. Po południu przejazd do Chivay przez przełęcz na wysokości 4910 m n.p.m. Po drodze trening.

calendar.png

Dzień 5
wtorek, 30 lipca
Poranne oglądanie kondorów. Marszobieg w Kanionie Colca, nocleg na dnie kanionu.

calendar.png

Dzień 6
środa, 31 sierpnia
Poranny marszobieg z Kanionu Colca, przejazd do Chivay i kąpiel w basenie termalnym. Następnie przejazd do Puno przez przełęcz Cruzero Alto na wysokości 4600 m n.p.m.

biegi 69

calendar.png

Dzień 7
czwartek, 1 sierpnia
Poranny rejs na zbudowane z trzciny Wyspy Uros, a następnie na wyspę Amantani. Zakwaterowanie w prostych domach gospodarzy. Wieczorem trening na wyspie (3812 m n.p.m.).

calendar.png

Dzień 8
piątek, 2 sierpnia
Poranny rejs w stronę miasta Juliaca i przejazd do Pisac. Po drodze trening na przełęczy La Raya (4450 m n.p.m.)

calendar.png

Dzień 9
sobota, 3 sierpnia
Zwiedzanie inkaskich ruin w Pisac, przejazd do miejscowości Santa Teresa z treningiem na przełęczy Malaga (4350 m n.p.m.). Wieczorem kąpiel w termalnych wodach.

biegi 100

calendar.png

Dzień 10
niedziela, 4 sierpnia
Poranny marszobieg do Aguas Calientes, zwiedzanie Machu Picchu, nocleg w Aguas Calientes.

calendar.png

Dzień 11
poniedziałek, 5 sierpnia
Poranny przejazd pociągiem z Aguas Calientes do Ollantaytambo i zwiedzanie inkaskich ruin. Przejazd do Maras i trening w Świętej Dolinie Inków. Wieczorem wyjazd do Cuzco.

calendar.png

Dzień 12
wtorek, 6 sierpnia
Dzień wolny. Zwiedzanie Cuzco. Po południu trwający całą noc przejazd do Nazca.

calendar.png

Dzień 13
środa, 7 sierpnia

Lot na liniami Nazca (opcjonalnie). Przejazd nad Lagunę Huacachina i zakwaterowanie. Trening. Wycieczka po wydmach specjalnymi pojazdami i sandboarding. Wieczorem wizyta w Muzeum Kamieni w Ica i w lokalnej winnicy.

biegi 117

calendar.png

Dzień 14
czwartek, 8 sierpnia
Przejazd do Huancayo. Po drodze trening na jednej z wielu przełęczy (najwyższa 5050 m n.p.m.).

calendar.png

Dzień 15
piątek, 9 sierpnia

Marszobieg na lodowiec Hauytapallana (5150 m n.p.m.), przejazd do miejscowości Jauja, pierwszej stolicy Peru. Nocleg w Juaja lub jednej z okolicznych andyjskich wiosek.

calendar.png

Dzień 16
sobota, 10 sierpnia
Przejazd do La Merced, miasta nazywanego bramą do dżungli. Wizyta w lokalnej społeczności prezentującej zwyczaje Indian. Kąpiel w jednym z wodospadów. Przejazd do miasta Oxapampa w Selwie Wysokiej, wieczorny trening.

calendar.png

Dzień 17
niedziela, 11 sierpnia
Zwiedzanie Oxapampy i okolic. Udział w zawodach paintballowych (opcjonalnie). Przejazd do Limy. Po drodze trening na przełęczy Anticona (4818 m n.p.m.). Przyjazd do Limy późnym wieczorem.

biegi 29

calendar.png

Dzień 18
poniedziałek, 12 sierpnia
Poranny trening na Costa Verde i zwiedzanie muzeum przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

calendar.png

Dzień 19
wtorek, 13 sierpnia

Przylot do Warszawy.
Jakie są koszty?
Koszt: całej wyprawy to 13900 zł od osoby, w przypadku osoby towarzyszącej cena nie ulega zmianie. Zaliczkę w wysokości 6000 zł należy wpłacić do 15 czerwca, a całość do 30 czerwca.

Bieganie.pl Sp Jawna:
Alior Bank – 18 2490 0005 0000 4520 6365 1968

UWAGA! W przypadku rezygnacji z udziału w obozie po 30 czerwca, zaliczka nie będzie zwracana.

UWAGA! W przypadku zgłoszenia się niewystarczającej liczby uczestników Organizator zastrzega sobie prawo do rezygnacji z organizacji obozu. W takim przypadku wpłacona przez uczestnika zaliczka zostanie zwrócona w całości. 
Cena obejmuje:
1. Przelot samolotem na trasie Warszawa – Lima – Warszawa.
2. Opłaty lotniskowe.
3. Zakwaterowanie w hostelach w pokojach dwu- i trzyosobowych (16 noclegów) oraz jeden nocleg w bungalowach. Uwaga: pokój jednoosobowy – dopłata 15 dolarów (należy zaznaczyć to przy zgłoszeniu).
4. Transfery klimatyzowanym minibusem.
5. Transfer z Cuzco do Nazca klimatyzowanym autobusem sypialnym.
6. Transfer pociągiem z Aguas Calientes do Ollantaytambo.
7. Bilety wstępu do Machu Picchu i wszystkich muzeów.
8. Wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje w restauracjach, zajazdach i gospodach. Suchy prowiant na drogę w sytuacji, gdy zjedzenie posiłku na miejscu nie będzie możliwe.
9. Wodę mineralną na całej trasie (nieograniczony limit).
10. Obsługę polskiego pilota, przewodnika i tłumacza.
11. Opiekę trenerską.
12. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

biegi 114

Cena nie obejmuje:
1. Przelotu samolotem nad liniami Nazca i opłaty lotniskowej z nim związanej (koszt: około 100 dolarów).
2. Lotu paralotnią nad wybrzeżem w Limie (koszt: około 60 dolarów).
3. Udziału w zawodach paintballowych (koszt: około 30 dolarów).
4. Napojów kapslowanych (za wyjątkiem wody mineralnej).
5. Napiwków.
Uwaga! Ze względu na ekstremalny charakter wyprawy prosimy o przyjęcie do wiadomości, iż program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od sytuacji politycznej, klimatycznej bądź losowych przypadków. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie i odwołania imprezy w sytuacji nie znalezienia na nią minimum 5 osób. Maksymalna liczba uczestników to 15 osób.
Informacje dotyczące spraw treningowych oraz wątpliwości dotyczących na wyprawie prosimy kierować do:
MICHAŁ JAROSZ
michaljarosz82@gmail.com
skype: michalwalker
tel +51962286076
Natomiast informacje organizacyjne i dotyczące wyprawy pod adres:

redakcja@kochamyperu.pl

formularz_zgloszeniowy.png

Warunki uczestnictwa

1. Zawarcie umowy z Asociación Familia Misionera, zwanym dalej „Organizatorem”, następuje z chwilą zapoznania się z niniejszymi „Warunkami uczestnictwa“ oraz podpisania przez Klienta i Organizatora formularza umowy.
2. Klient zobowiązany jest do dokonania wpłat w ustalonych w umowie terminach i wysokościach.
3. O wszelkich zmianach danych Klienta zamieszczonych w umowie Klient powinien niezwłocznie powiadomić Organizatora. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niewykonanie umowy z powodu zmiany danych Klienta, o których nie został powiadomiony.
4. W przypadku, gdy Organizator jest zmuszony z przyczyn od niego niezależnych zmienić przed rozpoczęciem imprezy istotne warunki umowy z Klientem, powinien niezwłocznie powiadomić o tym Klienta. W tej sytuacji Klient powinien niezwłocznie poinformować Organizatora o wyborze jednej z dwóch poniższych opcji:
a) Klient przyjmuje proponowaną zmianę umowy
b) Klient odstępuje od umowy za natychmiastowym zwrotem wszystkich wniesionych świadczeń.
5. Cena imprezy turystycznej oraz warunki płatności określone są w umowie.
6. W każdej chwili przed rozpoczęciem wyjazdu, Klient może odstąpić od umowy powiadamiając Organizatora o swojej rezygnacji. W sytuacji, gdy Klient odstąpi od umowy lub nie rozpocznie podróży, zobowiązany będzie do pokrycia kosztów poniesionych przez Organizatora.
7. Klient może przenieść na osobę spełniającą warunki udziału w imprezie wszystkie przysługujące mu z tytułu umowy uprawnienia, jeżeli jednocześnie osoba ta przejmuje wszystkie wynikające z tej umowy obowiązki. Klient i osoba przejmująca jego uprawnienia solidarnie odpowiadają za:
a) nieuiszczoną część ceny imprezy turystycznej,
b) wszystkie koszty poniesione przez Organizatora wywołane zmianą uczestnika imprezy.
8. Organizator odpowiada za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy, chyba że jest to spowodowane wyłącznie:
a) działaniem lub zaniechaniem Klienta,
b) działaniem lub zaniechaniem osób trzecich, nieuczestniczących w wykonaniu usług przewidzianych w umowie, jeżeli tych działań lub zaniechania nie można było przewidzieć ani uniknąć, albo
c) siłą wyższą
9. Klient zobowiązany jest do: przestrzegania warunków umowy, przepisów prawa obowiązującego w Peru, a także przepisów porządkowych, bezpieczeństwa i pożarowych w środkach transportu i miejscach zakwaterowania oraz do stosowania się do zaleceń pilota.
10. Klient ponosi odpowiedzialność za wyrządzone przez siebie szkody.
11. Organizator ubezpiecza Klienta na czas okres trwania wycieczki.
12. Zawarcie umowy jest równoznaczne z wyrażeniem zgody w rozumieniu Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych na przetwarzanie, uaktualnianie i udostępnianie danych osobowych niezbędnych do realizacji niniejszej umowy. Administratorem danych osobowych jest Organizator. Klient ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania.
13. W sprawach nieuregulowanych w Warunkach uczestnictwa stosuje się przepisy kodeksu cywilnego, przepisy obowiązujące na podstawie umów międzynarodowych wiążących Polskę oraz wszelkie inne przepisy prawa powszechnie obowiązującego.

Galeria zdjęć

galeria_peru.jpg

Możliwość komentowania została wyłączona.