3 lutego 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Pasłęk – nowe BbL z trzykrotnym Mistrzem Polski w maratonie!


 pla.jpg

Mirosław Plawgo – pomysłodawca BbL w Pasłęku. Tutaj w roli komentatora zawodów biegowych

Pasłęk to miasto położone w województwie warmińsko – mazurskim, nieopodal Elbląga. Zamieszkuje je ok. 12 tys. osób. A 17 marca 2012 r. wprowadzi się do niego… BiegamBoLubię. Nowe miasto oficjalnie dołączy do rodziny BbL wraz z ogólnopolską inauguracją nowego sezonu akcji.

Nieoficjalne spotkania odbywają się już teraz – w każdą sobotę na terenie Parku Ekologicznego w Pasłeku.

Inicjatorem dołączenia do BbL jest Mirosław Plawgo. Niegdyś znakomity biegacz długodystansowy. – Moja przygoda z bieganiem rozpoczęła się w 1983 roku.  W roku 1985 wygrałem Mały Memoriał J. Kusocińskiego na dystansie 2000 m, później wygrałem wszystkie letnie i przełajowe Spartakiady Młodzieży ( 1986-89). W 1990 roku trafiłem do Oleśniczanki. W 1993 roku debiutowałem w maratonie w Berlinie ( 6 miejsce i czas 2.13.47). W latach 1996, 2000 i 2001 wywalczyłem Mistrzostwo Polski w maratonie, a w latach: 1994 i 1996 mistrzostwo w Półmaratonie. W  1997 i 2000 roku byłem wicemistrzem w Półmaratonie. Karierę zawodniczą zakończyłem w roku 2007 z powodów zdrowotnych – wymienia listę swoich sukcesów. Skróconą.

Po tym, gdy przestał biegać wyczynowo zaczął trenować młodszych zawodników. Współpracował m.in. z Adamem Draczyńskim, czy Michałem Kaczmarkiem, z którym zdobył m.in. Mistrzostwo Polski na dystansie 10 tys. m. Ostatnio skupia się jednak na pracy w swoim rodzinnym mieście – Pasłęku. – Obecnie pracuję w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pasłęku jako manager sportu i społecznie pełnię funkcję prezesa klubu Polonia w Pasłęku. Jestem opiekunem pasłęckiej grupy biegowej Team Runners Pasłęk. Biegam dalej , bo to kocham – opowiada. Lubi też pracę z młodzieżą.

 

biegaczewpasleku.jpg

 

Biegacze w Pasłęku

 

Idea stadionowych spotkań BbL to dla niego prosta kontynuacja
spontanicznych biegowych spotkań, które od prawie roku organizuje w
Parku Ekologicznym. Przez ten czas dorobił się ok. 15-osobowej grupy
zapaleńców, którzy co tydzień wspólnie z nim pokonują kolejne kilometry.
Mirosław Plawgo liczy, że po przystąpieniu do akcji na spotkaniach
pojawią się nowi zapaleńcy truchtania. BiegamBoLubię traktuje jako wyzwanie, aby mu sprostać wykorzysta swoje bogate doświadczenia. – Chciałbym jak najwięcej ludzi zachęcić do aktywnego wypoczynku. Bez względu na wiek, umiejętności i możliwości – tłumaczy. I dodaje:-
Na treningach planuję jak najbardziej umiem zachęcić uczestników do
systematycznego uczęszczania na zajęcia. Dopasować dla każdego 
uczestnika trening. Jednym słowem nauczyć biegać i przygotować do
wysiłku. Po odpowiednim już przygotowaniu zamierzamy brać udział w
biegach masowych.

Zajęcia w BiegamBoLubię w Pasłęku będą odbywać się na Stadionie Miejskim w znakomitych warunkach – 30 marca oddana do użytku zostanie tam zmodernizowana bieżnia lekkoatletyczna. Jako jedni z pierwszych z całą pewnością przetestują ją osoby związane z BbL.

ZAPRASZAMY!