29 czerwca 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Ostrowski i Zembrzuska zwyciężają w Biberach

Po świetnym występie na Memoriale im. Janusza Kusocińskiego w Szczecinie, Artur Ostrowski odniósł kolejny sukces – zwyciężył w biegu na 800 m w Biberach.

2010.07_576.JPG
Artur Ostrowski (na pierwszym planie z nr 46) w tym sezonie kipi formą. W Szczecinie zaskoczył doskonałym rezultatem na 1500 m – 3:37.57.

Syn byłego rekordzisty Polski na 800 m, Ryszarda Ostrowskiego wygrał pewnie z wynikiem 1:48.03, zostawiając za plecami min. srebrnego medalistę Mistrzostw Europy na 1500 m, Carstena Schlangena.

Ze zwycięstwa mogła się cieszyć również Justyna Zembrzuska, która dystans dwóch okrążeń pokonała w 2:06.71. To kolejny udany start podopiecznej Andrzeja Wołkowyckiego, Justyna na Memoriale Kusocińskiego wywalczyła rekord życiowy – 2:03.42, obecnie szósty na krajowych listach.

Na 1500 m Szymon Sznura uzyskał wynik 3:45.49, dający mu szóstą pozycję w stawce.

Kacper Kozłowski w biegu na 400 m był czwarty. Piątemu zawodnikowi Mistrzostw Europy w Barcelonie na mecie zmierzono czas 46.73.

W słoweńskiej miejscowości Velenje Łukasz Parszczyński po raz kolejny w tym sezonie walczył o minimum na Mistrzostwa  Świata w Daegu na 3000 m z przeszkodami, które wynosi 8:23.10. Zawodnikowi Marka Jakubowskiego tym razem nie udała się ta sztuka, ale za to może się cieszyć z nowego rekordu życiowego – 8:25.73 i trzeciej pozycji. Polak przegrał tylko z Kenijczykami.